Gündem Haber Girişi : 01 Nisan 2024 00:30

Pendik’te Ahmet Cin Yeniden Başkan

Pendik’te Ahmet Cin Yeniden Başkan

Pendik’te Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Cin kesin olmayan sonuçlara göre Pendiklilerden yüzde 44.68 (181. 663 ) oy alarak belediye başkanlığı seçimlerini kazandı. 

 

Sandıkların yüzde %97.04’ü açıldı. Bundan sonraki açılan sandıkların neticeyi değiştirmesi mümkün değil. 

 

PENDİK Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları

 

Açılan Sandık

%97.04

Toplam Seçmen

545.549

Kullanılan Oy

417.087

Geçerli Oy

406.586

 

AHMET CİN KİMDİR?

 

1966 yılında Sakarya’da dünyaya geldi. 

 

İlkokulu Sakarya’da, ortaokulu Pendik’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olan Ahmet Cin, vatani görevini Amasya’da yaptı.

 

Üniversiteden sonra profesyonel iş hayatına mali müşavir olarak başladı. Pendik’te mühendislik plastikleri imalatı ve ihracat yapan bir şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu.

 

Türkiye’nin en zor, en çalkantılı dönemlerinde; daha özgür, daha müreffeh, daha demokratik bir Türkiye hayaliyle başlayan siyasi yaşamında, Refah Partisi Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Fazilet Partisi’nde Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

 

 

 

1999 Yerel Seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Pendik Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi. Aynı yıllarda Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak ilçemize hizmet etti. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulan AK Parti’de 2012 yılında İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

 

Yedi yıl devam eden AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği sürecinde;  

 

• 1. Bölge Teşkilatlardan Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyeliği

 

• Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı

 

• Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı

 

• Siyasi Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve Vekilliği

 

• 7 Haziran, 1 Kasım, 16 Nisan ve 24 Haziran Seçimlerinde İstanbul İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerini ifa etti.

 

Pendikspor Kulübü Başkanlığı başta olmak üzere birçok Sivil Toplum Kuruluşunda aktif olarak görev aldı. 2005 yılından bu yana Pendik’imizin yerel ekonomik kalkınma hedeflerine katkı sunan Pendik Sanayici ve İşadamları Derneğinde (PESİAD) Kurucu Başkanlık ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

 

Milletimizin teveccühüyle 31 Mart 2019’da Pendik Belediye Başkanlığına seçildi.

 

Evli ve üç kız çocuk babasıdır.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Hidayet DURGUN 01 Nisan 2024 05:53

    PENDİK YEREL SEÇİM SONUÇLARININ (BELEDİYE VE MUHTARLIK) EN KISA SÜREDE YAYINLANMASI SÜRECİ İLE PENDİK GAZETESİNE YÜREKTEN TEŞEKKÜRLER.SAYGILARIMLA......HİDAYET DURGUN