Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK PATİFEST’TE TÜM HAYVAN SEVERLER BİRARADA

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde düzenlenen etkinlikte Pendik Belediye Başkanı Ahmet CİN, Pendik Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, gönüllü hayvan severler ve çocuklar bir araya geldiler.
Neşeli Patiler Köpek Eğitim Parkındaki organizasyonda en yetenekli büyük ırk, en yetenekli küçük ırk, en güzel köpek kategorilerinde ilk 3’e giren köpekler seçildi ve kupaları takdim edildi.
Etkinliğe katılan çocuklar şişme çocuk oyun grubu ve müzik ile eğlendiler, hayvanları sevme ve onlarla fotoğraf çekilme fırsatı yakaladılar.
Etkinlikte köpek eğitmenleri tarafından eğitimli köpeklere yaptırılan ‘köpek Show’ beğeni topladı.
Pendik Belediyesinin bakımını üstelendiği sokağa atılmış köpekler alanda sahiplendirildi. Çin Aslanı çav çav cinsi köpeğin kimliğini sahnede başkan Ahmet Cin yeni sahibine teslim etti.
Yine bugün bir başarılı proje daha gerçekleşti. Süreyya paşa İlkokulu’ndan Rabia Alkan öğretmenin 2. Sınıfta okuyan öğrencileri ile sosyal sorumluluk projesi olarak , Pendik’in kanaat önderlerinden Facebook Pendik’te Hayat Grubu kurucusu Cemal Kınay ile birlikte hazırladıkları proje kapsamında Pendik sahildeki kedi evlerine mama götürecekler, köyler bölgesinde başıboş köpeklere mama verecekler. Pendik Belediyesi bu projeye araç ve mama vererek destek verdi ve çocuklar için bir farkındalık oluşturmaya destek oldu.
Bu başarılı etkinlik için Pendik Belediyesi ve Ahmet Cin’e tebrikler…  

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x