Pendik Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin rehberliğinde İstanbul'da unutulmaz bir kültür gezisi gerçekleştirdiler.

Geziye katılan öğrenciler, ilk olarak İstanbul'un tarihi ve kültürel simgelerinden biri olan Çamlıca Cami'yi ziyaret ettiler. Camiyi gezen ve rehberden bilgiler alan öğrenciler, İstanbul'un panoramik manzarasının da keyfini çıkardılar.

Çamlıca'dan sonra Nakkaştepe Millet Bahçesi'ne geçen öğrenciler, doğayla iç içe bir ortamda vakit geçirme imkanı buldular. Bahçede oyunlar oynayan, piknik yapan ve dinlenen öğrenciler, güzel anlar yaşadılar.
Gezinin üçüncü durağı ise Adile Sultan Kasrı oldu. Kasrın içindeki Hababam Sınıfı Müzesi'ni de ziyaret ettiler.

Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden biri olan Hababam Sınıfı'nın atmosferini yaşayarak nostalji dolu anlar geçirdiler.

Öğrenciler, rehberlik eden öğretmenlerine ve geziyi organize edenlere teşekkürlerini ileterek, bu geziyi çok sevdiklerini ve unutulmaz bir deneyim yaşadıklarını ifade ettiler.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.