Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK MHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Mustafa Yıldızdoğan Konseri, MHP’nin gövde gösterisine dönüştü. Konser öncesi MHP’ye yeni üye olan vatandaşlara rozetleri takıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Pendik İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Asra Vurulan Mühürle Milliyetçi Türkiye’ Mustafa Yıldızdoğan konseri, seçim öncesi bir gövde gösterisine de sahne oldu.

Pendik Sahil Pazar Alanı’nda gerçekleştirilen konsere, üç hilalli parti bayrağını alan binlerce MHP’li katılarak coşkulu bir atmosfer oluşturdular. Konser alanında, kitap, bayrak, tişört ve benzeri ürünlerin yer aldığı stantlar da kuruldu.

Etkinlikte, MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, Başkan Yardımcısı Cevat Yaman da onur konuğu olarak yer alırken; sivil toplum örgütü temsilcileri, mahalle muhtarları, esnaf ve iş adamları da ilgi göstererek katılım sağladılar.

Konser öncesi MHP İlçe Başkanı Yüksel Cebe, katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Yüce Türk Milletini boğmak, bin yıllık vatanımız Anadolu’da bizleri yok etmek isteyen emperyalist hainler ve onların taşeronu bölücüler emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Ülkücü Hareket olarak gerekirse cephede savaşarak, gerekirse 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde irademizi ortaya koyarak; onları bir daha ortaya çıkamayacakları şekilde tarihe gömeceğiz. İlimle irfanlar, alın teriyle bu toprakları el birliği ile koruyarak, müdafaa edecek ve yükselteceğiz. Milli ve İslami değerlerimizle yoğrulan –  bütünleşen davamızın ilkeleriyle milletimizin geleceğini aydınlatacağız. Alparslan ruhu, Fatih ruhu ve Başbuğumuzun ruhuyla; gençlerimizi geleceğe hazırlayıp, dünya ile yarışacak bir şekilde milli ruhu diri tutacağız. Dünyaya nizam verecek güç ve kudret, milliyetçi ve ülkücü harekatın karakterinde vardır.  Allah yar ve yardımcımız olsun. Hepiniz Allah’a emanet olun. Ne mutlu Türk’üm diyene!”

İlçe Başkanı Yüksel Cebe’nin konuşmasından sonra kürsüye davet edilen MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş da konuşmasında, Türkiye’nin kritik bir süreçten daha geçtiğini, bu süreçte MHP’nin ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ anlayışı ile hareket ettiğini ifade etti.

Bu süreçte, geçmişte hasbelkader MHP içinde yer almış fakat çizgisinden sapmış bazı isimlerin, söylemleriyle nifak üretmeye çalıştığının altını çizen Karataş; “Bizim kimsenin aklına ihtiyacımız yok. Söz sahibi olan, liderimiz Devlet Bahçeli’dir. Onun işaret ettiği yönde tereddütsüz yol alırız” dedi.

MHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı’nın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu da vurgulayarak ifade eden İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, “Partimizin önümüzdeki dönem millet meclisinde ağırlıklı olarak yer alması gerekmektedir. MHP’nin varlığı bu milletin bekası için en önemli unsurlardan biridir” sözlerine de yer verdi.

Konuşmalardan sonra, son dönemde MHP’ye üye olan 2 binden fazla Pendikliyi temsilen bir grup vatandaşa parti rozeti takıldı. Rozet takma seremonisine davet edilen Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, kendisine verilen rozetleri,  MHP’nin yeni üyelerinin yakalarına taktı.

Daha sonra konuk sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’ın konseri başladı.

Yıldızdoğan, konserde en sevilen türkülerini seslendirirken, katılımcılar da bayrak sallayarak zaman zaman da türkü sözlerine eşlik ederek; etkinliği tarihi bir şölen havasına soktular.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x