Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Pendik Mesleki Eğitim Merkezi Bir İlke Daha İmza Attı

 

Pendik Mesleki Eğitim Merkezi bir ilke daha imza attı. Kuruluşunda 4 atölye ve laboratuvar, öğrencilerin eğitiminde ve sınavlarında kullanılması için yapıldı.

son üç yıl içerisinde 2 atölye daha ilave edildi. 31.03.2022 tarihinde ise sponsor desteğiyle de 3 atölye yapılarak hizmete sunuldu.

Okul müdürü Selami Çiçek; okulun kuruluşunun 30. Yılını doldurduğunu, 30.000’e yakın Kalfalık Belgesi, Ustalık Belgesi ve mezun öğrenci sayısına ulaşıldığını, halen 1138 öğrencinin okula devam ettiğini, her yıl Kalfalık Belgesi, Ustalık Belgesi ve Usta Öğreticilik Belgesi başvurularında 1200 kişinin belge almak için sınava girdiğini belirtti.

Daha sonra Pendik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Bilal Gündoğdu, AHİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çam ve Hakmar Şirketler Grubu Genel Müdürü Zeki Doruk tarafından verilen destekle kurulan atölyeler Kaymakam Dr. Hülya Kaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz tarafından açıldı.

Okul müdürü Selami Çiçek; sponsor desteği veren Sivil Toplum kuruluşu yöneticilerine teşekkür ederken, okul yöneticileri olarak eğitime yapılacak yatırım için destek istenildiğinde olumlu yaklaşan misafirlere, öğrencilerin uygulama yapacağı atölyelerin kurulmasında desteği olan sivil toplum kuruluşları ve şirketlerine de teşekkür etti.

Pendik Mesleki Eğitim Merkezinin sorunsuz ve başarılı olmasında öğretmen ve personelin emeğinin çok olduğunu belirtti.

Okulun bu şekilde yapılanmasında, koordinasyonunda, öğrencilerin kayıt ve iş görüşmelerinde, sınavların yapılmasında büyük emeği olan idarecilere, uzun süredir bu işlemleri sorunsuz çözen hatta diğer okullara ve kurumlara bu konuda bilgi akışı sağlayan müdür yardımcısı Fevzi Türkmen ile Hasan Olgun’a teşekkür etti.

Pendik ilçe kaymakamı Dr. Hülya Kaya atölye yapımı ve donanımı konusunda destek veren Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bilal Gündoğdu ve AHİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çam ile Hakmar Grubu Başkanı Zeki Doruk’a teşekkür etti.

Kaymakam Dr. Hülya Kaya eğitime yapılan yardım ve desteğin çok önemli olduğunu, mesleki eğitim merkezlerinin eğitimde önemli bir yer tuttuğunu, öğrenci sayısının artışının olumlu olduğunu, bunda emeği olan okul öğretmenleri ve idarecilerinin başarılı olduğunu belirtti.

Plaket töreninden sonra kurdeleyi kesen misafirler; Kuaförlük atölyesini ve Hakmar Pazarlama ve Satış elemanlığı atölyesini gezerek incelediler.

Son olarak Yiyecek ve İçecek atölyesinde inceleme yapan misafirlere, öğretmen ve öğrenciler ikramda bulundular.

Atölyelerin; ilçemize, ilimize ve Ülkemize hayırlı olması dileğiyle, yapımında emeği ve maddi desteği olan sponsorlara, sunum yapan öğrencilere, bilgi veren ve karşılayan öğretmenlere, organizasyonun yapılmasında emeği olan tüm öğretmen ve idarecilere teşekkür ederek ayrılan Kaymakam Dr. Hülya Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ile protokol misafirleri okul bahçesinde öğrencilerle sohbet ederek alkışlarla uğurlandılar.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x