Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Pendik Kızılay Başkanı Nurettin Beşinci’den Gönüller İle Birlikte Akşam Yemeği

Pendik Kızılay Başkanı Nurettin Beşinci Divan Asia Otelde Sponsorlugunu Murat Şahsuvaroğlu tarafından gerçekleşen protokol ve yönetim, gönüllülerin katılımı ile akşam yemeği ile bir araya geldi.

Kurtköy Anadolu lisesi (KAL) Müzik Kulübü öğrencileri ile oluşan müzik öğretmeni Eval Baykal eşliğinde katılımcıları çok güzel Müzik ziyafeti sundu.

Kızılay Başkanı Nurettin Beşinci yaptığı konuşma Kurtköy Anadolu lisesi müzik öğretmeni Eval Baykal ve öğrencilerine verdiği bu güzel müzik ziyafeti den dolayı teşekkür etti.

Nurettin Beşinci programa katılan Pendik Kaymakamı Dr.Hülya Kaya, Pendik Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Pendik Emniyet Müdürü Murat Milletsever, Pendik İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Cengiz Önder, Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Gülay Toker,Yazı İşleri Müdürü Nurgül Direk,İŞKUR Müdürü Serap Dilaver, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Burak Sinopluoğlu ve katılan tüm misafirlere teşekkür ederiz dedi.

Başkan Beşinci son 3 yılda yapmış olduğu faaliyetlerini misafirlere slayt gösterisi şeklinde sundu. Beşinci yaptığı konuşmada; “Türk Kızılay Gönüllüsü; sağduyusunu, vicdanını, hoşgörüsünü, şefkatini ve iyilikseverliğini insanlığa hizmete dönüştüren, Türk Kızılay Temel İlkelerini ve Kurumsal Değerlerini samimi olarak benimseyen, içselleştiren, tutum, davranış ve hizmetlerine yansıtan, insan ıstırabını dindirmek için fedakârca hizmet üreten kişidir.

Sende toplum yararına katkıda bulunmak, toplumsal bir soruna çözüm bulmak için Kızılay gönüllüsü olabilirsin” dedi.

Neden Kızılay Gönüllüsü olmalıyım?

Gönüllü olduğunda bilgi, beceri ve deneyiminizi faydalı bir amaç için aktaracak, sahip olduklarını başkalarıyla paylaşacaksınız. Ayrıca farklı bir sosyal çevre edinecek, bir ekibin parçası olacak, kendini farklı alanlarda geliştirebilecek ve en önemlisi faydalı ve iyi hissedeceksin.

Pendik Kaymakamı Dr.Hülya Kaya yaptığı konuşmasında; “Türk kızılay’ın her zaman yardım eden bir kurum. Geçtiğimiz günlerde kötü hava şartlarında Yolda kalan vatandaşlarımıza jandarmalarımıza, Polislerimize o soğuk havada ellerinde sıcak çorba ile gelen Kızılay gönüllerine teşekkür ediyorum.

Kızılay Başkanı Nurettin Beşincinin getirdikleri çorbadan ben de yedim çok güzel bir çorba olduğunu söyledim bunun içine ne koydunuz ki bu kadar güzel bir çorba olmuş sorduğumda? sevgimizi koyuyoruz dediler tabii ki sevgi olunca iyilik olunca çorbanın tadı daha güzel oluyor” dedi.

Dr.Hülya Kaya Pendik Kızılay Başkanı Nurettin Beşinciye yaptığı hizmetlerden dolayı Tebrik etti.

Geceye konuk misafir sanatçıların fasılları ile renklendi. Altın kızlar grubu sahne aldı Kemanda Bircan Yaman, kanunda Ayşenur Engin, Solist Kırgız Aksungur söylediği şarkılarıyla gönülleri kazandı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x