Pendik Haber Girişi : 16 Ocak 2024 17:12

PENDİK KENT LOKANTASINDA MENÜ 40 TL

PENDİK KENT LOKANTASINDA MENÜ 40 TL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 4 çeşit yemeği ’ezo gelin çorbası, etli saray kebabı, pirinç pilavı, muz, ekmek, su’ yalnızca 40 TL’ye sunan Kent Lokantalarının 10’ncusunu Pendik Batı Mahallesi’nde açtı. 

 

Her gün farklı menünün sunulacağı, tüm menünün toplam ücretinin 40’TL olduğu Kent Lokantası açılımı; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve CHP Pendik Belediye Başkan adayı Tarık Balyalı’nın katılımıyla gerçekleşti.  

 

 

İLK YEMEK SERVİSİ TARIK BALYALI İLE BİRLİKTE YAPTI

Vatandaşlara seslenmesinin ardından lokantaya giren İmamoğlu, tamamı kadınlardan oluşan çalışanlarla selamlaştı. İmamoğlu, açılışını yaptığı Pendik Kent Lokantası’nın ilk müşterilerine servisi, kendi elleriyle yaptı. İmamoğlu gazetecilerin fiyatla ilgili sorusuna da şu yanıtı verdi:

“Burada gördüğünüz üç öğün yemek, 40 lira. Sadece tatlı ekstra. Ekmeğini, suyunu veriyoruz. Ve 40 lira. Genelde yemek kalitemiz çok yüksek ve besleyici."
 

 

 

 “KAMUNUN VİCDANI OLARAK İNSANLARIMIZA KUVVET VERİYORUZ”

İmamoğlu, şunları söyledi:
“Gönlümüz şunu ister: İstanbul’da çok sayıda Kent Lokanta açmak elbette istemez. Ama bugünün koşullarında, başta öğrencilerimizin ve özellikle birçok vatandaşımızın buralarda bir acil ihtiyacının giderildiğinin farkındayız. Aslında yoksulluk, toplumun şu an yaşadığı bu derin sıkıntı anında, biz de kamunun vicdanı olarak, insanlarımıza burada kuvvet veriyoruz. Görüyoruz; yüzde 70’e yakın öğrenciler ve büyük bir bölümünü, özellikle emekli büyüklerimizi kapsayan bir hizmet alanına dönüştü. Bu hizmet alanı, bir ihtiyaçtan doğmuştur. Bu memleketin zenginleştiği ölçüde, adil bir şekilde paylaşımın olduğu günlere ihtiyacı vardır. Zenginleşmenin ve adil bölüşmenin olacağı yer; ancak adaletle, ancak demokrasiyle mümkündür. Sizlerin arzusu budur çünkü. Sizler, çocuklarınızın güzel bir ülkede, güzel bir İstanbul’da yetişmesini istiyorsunuz. Onu da biliyoruz.”

 

 

 

 

 

İstanbul da hizmet verilen kent lokantaları ise:

Pendik, Avcılar, Bağcılar, Çapa, Hisarüstü, Küçükçekmece, Sultanahmet, Ümraniye, Üsküdar ve Sultanbeyli’nden oluşmakta.