Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya: Önce Yayalar Geçecek

Yayalar kırmızı çizgimizdir  uygulaması İlçe Kaymakamı Dr. Hülya Kaya öncülüğünde ilk uygulamayla  Pendik’te start aldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayalara öncelik verilmesi için projelendirilen ‘Yayalar Kırmızı Çizgimizdir’ uygulaması tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Pendik’te de gerçekleştiriliyor.

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, projenin ilk ayağını Mostar Bulvarı üzerinde yaya geçişlerine öncelik verilmesi için başlatılan kırmızı çizgi uygulamasına katılım sağlayarak başlattı.

Yaya geçitlerinin kırmızıya boyanması sonrasında sürücüleri bilgilendiren Kaymakam Kaya, yaya geçitlerine öncelik verilmesi için sürücülerin de hassasiyet göstermeleri gerektiğini belirtti.

Uygulama esnasında sürücüleri bilgilendiren, onlara broşür ve kırmızı düdük hediye eden Kaya, ”Yayaların kırmızı çizgiyi gördüklerinde, kırmızı düdük çalmak suretiyle geçiş üstünlüğünün kendilerinde olduğunu ifade etmeleri gerekir” dedi.

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya etkinlik sonrasında esnafları yerinde denetleyerek hijyen kurallarına uyulmasıyla ilgili uyarılarda da bulundu.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x