Eğitim Düzenleme Tarihi : 30 Mayıs 2024 17:00 Haber Girişi : 30 Mayıs 2024 16:43

Pendik Halk Eğitim Merkezi, Türkiye'de İlk 10'a Girdi

Pendik Halk Eğitim Merkezi, Türkiye'de İlk 10'a Girdi
Pendik Halk Eğitim Merkezi (PendikHEM), Türkiye genelindeki halk eğitim merkezleri arasında ilk 10'a girerek büyük bir başarıya imza attı.

Pendik Halk Eğitim Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ‘Kapasite Artırma’ İstatistik verileri kapsamında Türkiye genelinde toplamda 1000 halk eğitimi merkezi arasında ilk 10'a girerek büyük bir başarı elde etti.

3 Haziran Pazartesi günü ise Ankara’da ödül takdimi yapılacak.


Pendik Halk Eğitim Merkezi; etkinlikleri, sunduğu geniş yelpazedeki kurslar ile her yaştan ve farklı ilgi alanlarına sahip insanlara hitap ederek, hayat boyu öğrenmenin önünü açıyor.
 
Pendik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi; “Pendik Halk Eğitim Merkezi olarak bu önemli başarıyı elde etmemizde bizlere her türlü desteği veren Sayın Kaymakamımız Mehmet Yıldız’a, Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Cin’e, emeği geçen tüm öğretmenlerimize, personelimize ve kursiyerlerimize teşekkür ederim. Bu başarı, kurumumuzun eğitim ve öğretim alanındaki özverili çalışmalarının bir göstergesidir.
Pendik Halk Eğitim Merkezi olarak her zaman en iyisini hedefledik ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Kurumumuzda her yaştan ve her kesimden insana hitap eden kurslar düzenliyoruz. Ayrıca, kurslarımızın yanında çeşitli kültürel ve sanatsal programlar planlayarak kursiyerlerimiz ve vatandaşlarımızı sosyal etkinliklerle buluşturuyoruz.  

Kursiyer sayımız her geçen gün ve sürekli artmakta. Bu başarının bize daha da motive olmamız için bir güç kaynağı olacağına inanıyorum. Pendik'e ve ülkemize katkıda bulunmaya devam edeceğiz."
HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün konuya ilişkin şu mesajı yayınladı: "İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından oluşturulan komisyonların izleme ve değerlendirme sürecinde gerçekleştirdikleri saha ziyaretleri sonucunda raporlamaları tamamlanarak puan üstünlüğüne göre Türkiye geneli ilk 10 halk eğitimi merkezi belirlendi.

Sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlenmesi yoluyla hayat boyu öğrenme kurumlarının kapasitelerinin geliştirilmesine, kültürel değerlerimizin ve kurumlarımızın tanıtımına katkı sağlaması amacıyla yarışma, sergi, ödül töreni vb. faaliyetler organize edilmesine teşvik etmenin amaçlandığı "Halk Eğitimi Merkezlerinin Kapasitesinin Artırılması Projesi" değerlendirme sonuçları tamamlandı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde kurulan komisyonlar tarafından halk eğitimi merkezlerinin "Mesleki", "Kültürel, Sanatsal ve Toplumsal", "Spor", "Ar-Ge/Proje", "HEMBA", "Fiziki/Kurumsal Kapasite", "Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi", Kurumun/Bölümlerin Düzeni, Temizliği ve Diğer" faaliyetleri kapsamında belli standartlar getirmeyi amaçlayan kriterler ile değerlendirmesi yapıldı. 


Proje kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda Türkiye geneli ilk 10 halk eğitimi merkezi belirlendi. Puan üstünlüğüne göre belirlenen halk eğitimi merkezleri arasında; Samsun Atakum Halk Eğitimi Merkezi, Ordu Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitimi Merkezi, Diyarbakır Sur Halk Eğitimi Merkezi, Kayseri Melikgazi Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitimi Merkezi, Elazığ Halk Eğitimi Merkezi, İstanbul Pendik Halk Eğitimi Merkezi, Diyarbakır Kayapınar Halk Eğitimi Merkezi, Kocaeli Gebze Halk Eğitimi Merkezi, Kocaeli İzmit Halk Eğitimi Merkezi, Adıyaman Halk Eğitimi Merkezi
yer aldı. 03 Haziran 2024 tarihinde Ankara'da düzenlenecek etkinlikte söz konusu halk eğitimi merkezlerimize ödül takdimi gerçekleştirilecektir."


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • erol yazıcı 03 Haziran 2024 16:38

    TEBRİKLER, BAŞARILARINIZIN ARTARAK DEVAMINI DİLERİZ

  • Emekli 31 Mayıs 2024 09:40

    Halk eğitim merkezleri gerçekten haddinden fazla akla hayale gelmeyecek şekilde sayısıs kurslar açıyor.Ornek kadın şortu dikimi kursu gibi.Önemli Acılan kurslara kayıt olmak değil,o kurslara ne kadar kursiyer devam ediyor.Benim gördüğüm kadarıyla Halk eğitim merkezleri birilerine başta usta öğretici sıfatı altın da ekders ücreti vermekten başka bir iş yapmıyor.Zaten yüzlerce açılan kurslarida denetlemek mümkün değil.Hersey öğreticilerin vicdanına bırakılmış, onlarında gayesi ekders ücreti almak.Hic kimse kimseyi kandırmasın.