Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK ERENKÖY KUR’AN KURSU 4. DÖNEM HAFIZ MEZUNLARINI VERDİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Pendik Müftülüğü, Zümrüt Vakfı Pendik Erenköy Kur’an Kursu 2018 – 2019 Eğitim yılı 4. İcazet Merasimi Reis-ül Kurra Vekili Mustafa Demirkan riyasetinde Pendik Çarşı Camii’nde gerçekleştirildi.

İstanbul Milletvekilleri Erol Kaya ve İsmet Uçma, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal ve Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İl Müftü Yardımcısı Musa Bilgiç, öğrenciler, aileleri ve akrabaları Zümrüt Vakfı Mütevelli Heyet-i  ve yoğun bir kalabalık katıldı.

3 Ekim 2011 yılında eğitime başlamış olan Kur’an Kursu 2013 yılında ilk hafızlarını mezun etmişti.

Kurslarda 3 türlü eğitim gerçekleştirilmekte. Hafızlık eğitimi, 10 haftalık yaz Kur’an Kursu eğitimi, hafta sonu cumartesi günleri Kur’an ve temel dini bilgiler eğitimi şeklinde.

Kur’an Kursu eğitime başlanılan günden bu yana geçen 8 yıllık süre içerisinde; 125 hafız,  240 öğrenciye hafızlık öncesi eğitimi, 380 öğrenciye 10 haftalık yaz eğitimi, 360 öğrenciye hafta sonu eğitimi alarak toplamda 1005 öğrenci kurs hocalarının Rahle-i Tedrisatlarından geçti.

Hali hazırda 40 hafızlık, 57 kursiyer hafızlığa hazırlık olmak üzere toplam 97 öğrenci eğitime devam etmekte.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x