Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK DEVLET HASTANESİ ATEŞ POLİKLİNİĞİ HİZMETE GİRDİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 Yeni Tip Corona Virüsü salgını, alınan tüm tedbirlere karşın Ülkemizde de yayılmaktadır. Salgına karşı, Devletin tüm kurumları teyakkuza geçmiş, olağanüstü tedbirler alınarak tüm yurtta etkin bir mücadele başlatılmıştır.

Pendik Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Salih Çalik:” Pendik Devlet Hastanesi acil servisinin yan tarafında yeni açılan ateş polikinliği hastanemiz Acil Servisine başvuran COVİD-19 şüphelisi hastalardan, sağlık çalışanlarına ve diğer hastalarımıza bulaşı engellemek amacıyla, kısa zamanda prefabrik bir bina yaptık. Ateş polikinliği yapımında desteklerini esirgemeyen Pendik Belediye Başkanı Sayın Ahmet CİN, konuya hassasiyet göstererek aynı gün altyapı çalışmalarının emrini vermiş, Tüm tedarikçilerle görüşerek bina yapımına bir an önce başlanmasını sağlayan başkan Ahmet Cin ‘e teşekkür ederim. Ayrıca, Hekim Holding tarafından bir gecede imalatı yapılan 300 metrekare prefabrike yapı, mobil WC ve konteynerin montajına ikinci gün başlanmıştır. Hızlı ve seri montaj sonrası 15 gün içinde Ateş Polikliniğimiz, tam donanımlı olarak hizmete açılmıştır. Bu vesile ile halkımıza hizmet verecek olan Ateş polikinliğinde emeği geçen Sağlık çalışanına ve halk sağlığına vermiş oldukları desteklerinden dolayı Pendik Belediye ekibine, prefabrike yapıları hibe eden Hekim Holding yönetim Kurulu Başkanı Öner HEKİM ve ekibine, Kurulum esnasında emeklerini esirgemeyen tüm çalışanlara (boyacı, montaj, betoncu, klimacı vb. ) teşekkür ederim dedi.”
Pendik Ateş Polikinliği hakkımızın hizmetine açıldı.

Bildir
2 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Merih Ararat
1 yıl önce

Covid’10 hastalarının diğer hastalardan soyutlanması çok iyi. Fakat yapılan hastanenin apartmanlar arasında, adeta apartmanımızın bahçesinde yapılmasını doğru bulmuyorym. Yerleşim yeri dışında yapılabilirdi.
Hepimiz çok tedirginiz.

Mehmet Oğuz
1 yıl önce

Belediye Başkanımız Sn.A.Cin’e,Başhekim Sn.S.Çalık’,a,İş adamı Öner Hekim arkadaşıma,,katkıda bulunan ve emeği geçen arkadaşlara bir Pendk’li vatandaş olarak teşekkür ediyorum.Ayrıca hastalığın başladığı andan itibaren bizleri ve Pendk’li vatandaşları bilgilendiren ilgilileri n dikkatini çeken yerel basın mensubu arkadaşlarıma be özellikle çok gayret gösteren Metin kardeşime,canını tehlikeye atarak çalışan sağlık,belediye,emniyet çalışanlarına sonsuz teşekkürler.Sağlıklıllı günler diliyorum herkese.Evde ve sağlıklı kal Pendik.

2
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x