Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Pendik Dernekler Federasyonu PENDEF’ten İftar Yemeği

Pendik Dernekler Federasyonu PENDEF ve Pendik Belediyesinin işbirliği ile düzenlenen iftar programı, 04.04.2022 Pazartesi akşamı  Millet Bahçesinde gerçekleşti.

PENDEF temsilcileri, Pendik protokolü ve vatandaşlar Millet Bahçesinde buluştu. Sunuculuğunu Adavapuru Şakir’in yaptığı programda, açılış konuşmasını PENDEF Genel Başkanı Ziya Öncan yaptı. Ardından AK Parti İlçe Başkanı Ali Şirin ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de birer kısa konuşma yaptılar.

Ziya Öncan konuşmasında;

“Sayın belediye başkanım ve değerli yönetim kurulu arkadaşlarım, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, geleceğin teminatı çocuklar, kıymetli beyefendiler, hanımefendiler; İftar soframıza aşımızı paylaşmak için hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Uzun aradan sonra gerçekleştirdiğimiz iftar programının mutluluğu içerisindeyiz. Pendik Belediyemizin iş birliği ile Ramazan ayı boyunca her akşam bir ilimizin iftar sofrasına misafir olacağız. Her akşam hemşerilerimizi bir araya getirerek Ramazanı idrak edeceğiz.

Böyle bir akşamın hazırlanmasında Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Teşriflerinden dolayı tüm davetlilere teşekkür ediyorum. Hayırlı iftarlar, hayırlı Ramazanlar diliyorum” sözlerine yer verdi.

Tasavvuf musikisi ile başlayan program, Kuran tilaveti ile devam etti. İftar vaktinin gelmesi ve ezanın okunması ile dualar edilerek oruçlar açıldı.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x