Pendik Çamlık Hz. Adem Camii

Çamlık Hz. Adem Camii 11.06.2018 

Pendik Belediyesinin katkılarıyla Çamlık Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Hz. Adem Camii için açılış töreni düzenlendi. Açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, İlçe Müftüsü Hüseyin Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ile vatandaşlar katıldı.

İftar sonrası gerçekleşen törende bölge sakinlerine hayırlı olsun dileklerini sunan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, insanları cami etrafında buluşturacak bir kültür oluşturmak istediklerini söyledi. Bu doğrultuda camilerin sohbet odaları ve dersliklerle donatıldığını ifade eden Başkan Şahin: “Ecdadımızın yaptığı gibi insanları cami etrafında buluşturacak bir kültür oluşturmak istiyoruz. Hz. Adem Camii’mizde toplantı odaları ve derslikler mevcut.” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya da “Nakış nakış sanat ibadete nasıl dönüşüyor, bu camiyle birlikte görmüş oluyoruz.” hayırlı olsun dileklerini sundu. 

Toplantı odası ile derslikleri de bulunuyor

Projesi Pendik Belediyesi tarafından çizilen üç katlı Çamlık Hz. Adem Camii 570 kişinin aynı anda ibadet edebileceği kapasiteye sahip. Caminin en önemli özelliği ise iki toplantı odası ile içinde Kuran-ı Kerim derslerinin verileceği her biri 40 kişi kapasiteli 4 adet dersliğin olması. Caminin bodrum katında ise bölge sakinlerinin bir araya gelebileceği 70 metrekarelik bir sohbet odası yer alıyor.