Teknoloji Haber Girişi : 01 Mayıs 2024 16:13

Pendik Bilim Merkezi Mayıs Ayı Etkinlik Takvimi

Pendik Bilim Merkezi Mayıs Ayı Etkinlik Takvimi
Pendik Bilim Merkezi Mayıs ayı etkinlik takvimi ile bilim eğlenceye dönüşüyor! Peki, Pendik Bilim Merkezlerinde hangi etkinlikler olacak ve ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde…

Pendik Belediyesi Mayıs ayı Bilim Merkezi etkinlik takvimini yayınladı. 04 Mayıs 2024 Cumartesi günü yapılacak atölye ve bilim gezisi için kayıtlar bugün Saat 14.00’te açılacak.

Pendik’te yer alan bilim merkezleri; Mayıs ayında da meraklı zihinleri heyecanlandıracak ve bilimi eğlenceyle buluşturacak birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

İlginç deneyler, interaktif atölye çalışmaları ve eğlenceli bilim etkinlikleriyle dolu olan bu program, minik ziyaretçilerine hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Etkinliklere katılmak için Pendik Belediyesinin web sitesinden kayıt yaptırmak gerekiyor.

PENDİK BİLİM MERKEZİ MAYIS AYI ETKİNLİK TAKVİMİ | 04-25 MAYIS 2024


Çocuklar burada yaptıkları etkinliklerle birlikte; bilime ve teknolojiye olan ilgileri artar, problem çözme ve eleştirel düşünme becerileri, hayal güçleri, el becerileri ve koordinasyonları, takım çalışması ve iletişim becerileri gelişir.

 

PENDİK BİLİM MERKEZİ HAKKINDA

Atölyeler ve bilim merkezi gezileri için online başvuru zorunludur. Etkinliklere yalnızca https://etkinlik.pendik.bel.tr üzerinden kayıt yapılacaktır.

Kayıtlar her hafta çarşamba günü 14:00’da açılacaktır.

Öğrenciler hafta sonu atölyelerin ayda yalnızca birine kayıt yaptırabilecektir.Pendik Belediyesi Bilim Merkezi etkinliklerine başvuru yapan öğrenciler, kayıtlarını iptal etmeden gelmemeleri durumunda bir sonraki etkinlik için kayıt yaptıramayacaktır. İptaller etkinlik saatinden 24 saat önceye kadar https://etkinlik.pendik.bel.tr yapılmalıdır.

Öğrenciler girişte QR kod okutarak giriş sağlayacaktır.

Etkinlik saatinden 15 dakika önce bilim merkezinde olunmalıdır.

Etkinlik sürecinde ve sonrasında, etkinlik hizmetinin tanıtım, duyuru ve basın yayın bildirimleri için etkinlik görselleri, resimleri, videoları kullanılabilmektedir. Bu veriler Pendik Belediyesinin kurumsal internet sitelerinde, yazılı, görsel mecralarda ve sosyal medya platformlarından yayınlanmaktadır.PENDİK BİLİM MERKEZİ ADRESLERİ:

SÜLÜNTEPE BİLİM MERKEZİ: Sülüntepe Mahallesi, Hacı Bektaşı Veli Caddesi No. 17 ( Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi)

ESENLER BİLİM MERKEZİ: Esenler Mahallesi, Rıfat Ilgaz Caddesi No: 18 ( Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi)

NEŞET ERTAŞ BİLİM MERKEZİ: Fatih Mah. Kuzu Sok. No:14 (Neşet Ertaş Bilgi Evi ve Spor Merkezi)


PENDİK BİLİM MERKEZİ ETKİNLİKLERİNE NASIL KAYIT OLUNUR?

1 ) https://etkinlik.pendik.bel.tr sayfasına üye olunur.

2 ) Üye bilgileri ile giriş yapılır.

3 ) Kategorilerden ‘Bilim Merkezi Etkinlikleri’ seçilerek, etkinlikler listelenir.

4) Listelenen etkinlikler içerisinde uygun olan seçilerek kayıt olunur.

5 ) Kayıt sonrasında tarafınıza sms ve mail olarak girişte kullanacağınız QR kod gönderilecektir.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.