Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK BELEDİYESİ’NE 3 ÖDÜL

2.Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi kapsamında gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulama Yarışması’nda Pendik Belediyesi’ne 1 birincilik ve 2 ikincilik olmak üzere toplamda 3 ödül geldi.

Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi, 16-20 Nisan tarihleri arasında Kapadokya’da gerçekleştiriliyor. Yerel yönetimler, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerini ortak bir platformda buluşturan kongre kapsamında yapılan Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulama Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Akıllı Kent, Sağlıklı Çevre, Sağlık ve Sosyal Hizmet, Sağlıklı Şehir Planlama, Şehir Sağlığını Ölçme ve Şehir Sağlığını Geliştirme Planları Kategorilerinde yapılan yarışmada Pendik Belediyesi 1 birincilik ve 2 ikincilik olmak üzere toplamda 3 ödül birden aldı.

Sağlıklı Çevre Kategorisi’nde birincilik geldi

Pendik Belediyesi, Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayrıştırma Tesisi Projesi’yle Sağlıklı Çevre Kategorisi’nde 1.lik ödülüne layık görüldü. Yine aynı yarışmada belediyeye C3PO 5 Boyutlu Kentsel Dönüşüm Platformu Projesi’yle Akıllı Kent Kategorisi’nde ve Mobil Zabıta Projesi’yle Şehir Sağlığını Ölçme Kategorisi’nde 2.lik ödülleri geldi. Pendik Belediyesi adına ödülleri Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin aldı. Başkan Şahin ayrıca kongrenin Belediyelerin Rol ve Sorumlulukları Oturumu’nda Sağlık Hizmetlerini anlattı.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x