Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK BELEDİYESİ’NDEN PERSONELİNE İKRAMİYE MÜJDESİ!

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Koronavirüs mücadelesini sahada veren personellerine 1000 lira ikramiye vereceklerini açıkladı.

Koronavirüs Salgınıyla mücadelede, belediyelerin olağanüstü bir performansla çalıştığını ifade eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet CİN, “sahada çalışan arkadaşlarımız, mücadelenin ön safında görev yapan, görünmeyen kahramanlar.” dedi.

SAHA PERSONELİNE 1000 LİRA İKRAMİYE

“Sahada çalışan arkadaşlarımız büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Şehrimize ve insanımıza yönelen tehdit, ortaya çıkmadan yok etmeye çalışıyorlar. Sokaklara, caddelere, meydanlara, camilere, Pazar yerlerine; yaşlılara, gençlere, engellilere, ihtiyaç sahiplerine büyük bir görev bilinciyle hizmet ediyorlar. Bu özveriyi maddi olarak da destekleme kararı aldık.” şeklinde açıklama yapan Başkan CİN, Sahada görev yapan Pendik Belediyesi personellerine 1000 lira ikramiye ödeyeceklerini açıkladı.

KORONA BU BİLİNCİN KARŞISINDA DURAMAZ

Sahada çalışan belediye personelleri; Temizlik İşleri, Sosyal Destek Hizmetleri, Zabıta, Destek, Park Bahçeler ve Fen İşleri müdürlükleri çalışanlarından oluşuyor.

Başkan Cin, “Pek çok arkadaşımız saha görevi olmadığı halde, hiçbir beklentiye girmeden sahada çalışmak istiyor. Hepsini alkışlıyorum. Gerekmesi durumunda bütün personelimizin her türlü fedakarlığı yapacağını görüyorum. Koronavirüs ya da başka bir düşman, bu bilincin karşısında kimse duramaz. Hepsini aşacağız inşaallah.”

SAHA PERSONELİ NELER YAPIYOR?

Temizlik personeli Belediye hizmet binalarından aile sağlık merkezlerine, camilerden parklara şehirdeki tüm toplu kullanım alanlarını ilaçlayıp ve dezenfekte ediyor. Zabıta ekipleri ise İç İşleri Bakanlığı Genelgesi kapsamındaki uyarıların işletmelerce dikkate alınıp alınmadığına dair denetim yapıyor. Sosyal Yardım personel ise Kaymakamlık öncülüğündeki Vefa Sosyal Destek Grubu kapsamında vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gıda, sıcak yemek, alışveriş ve maaş çekme işlemlerine yardımcı oluyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x