Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK BELEDİYE MECLİSİ’NDE YENİ DÖNEM BAŞLADI

Başkan Cin : “Birlik ve beraberlik içinde hizmet edelim”

Pendik Belediye Meclisi, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri ardından ilk toplantısını Belediye Başkanı Ahmet Cin’in başkanlığında gerçekleştirdi. Tüm Meclis üyelerine görevlerinin hayırlı olmasını dileyen Ahmet Cin, “Beş yıllık dönemde birlik ve beraberlik içinde Pendik’e hizmet etmek istiyoruz. Bu konuda her türlü istişareye ve yapıcı eleştiriye açığız” dedi.

Pendik Belediye Meclisi’nin 7. Seçim Dönemi 1.Toplantı Yılı ilk toplantısı 15 Nisan 2019 Pazartesi günü Pendik Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. 45 üyesi bulunan Pendik Belediye Meclisi’nin 30 üyesi AK Parti, 15 üyesi ise CHP’li üyelerden oluştu. Meclis toplantısı öncesinde AK Parti ve CHP’li üyeler ilk grup toplantılarını yaptı. AK Parti Grup toplantısına katılan Belediye Başkanı Ahmet Cin, ardından tanışmak ve selam vermek üzere CHP grubunu da ziyaret ederek “Hayırlı olsun” dileğinde bulundu. İlk Meclis toplantısını AK Parti, MHP ve CHP İlçe Başkanları da takip etti.

Pendik’e birlikte hizmet edelim”

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada muhalefetiyle iktidarıyla Pendik’te güzel bir seçim dönemi geçirildiğini belirterek “Sonuç itibariyle vatandaşımız bir karar verdi, biz belediye başkanı olarak görevlendirildik ve bu yetkiyle şu anda mecliste ilk toplantıyı açıyoruz. Sizleri de hem seçim sürecindeki güzel çalışımalarınız hem de yeni görevleriniz için tebrik ediyoruz. Biz siyasi partilerin adayları olarak siyasi çalışmaları yaptık, ama artık o dönem geride geride kaldı. İnşallah birlik ve beraberlik içinde 5 yıllık dönemde Pendik’e hizmet etmek üzere çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Her türlü istişareye ve yapıcı eleştiriye açığız.” dedi. Erol Kaya ve Kenan Şahin’e belediye başkanlıkları döneminde yaptığı hizmet ve katkılardan dolayı teşekkür eden Başkan Cin, “Allah hepsinden razı olsun, inşallah bize de hayırlı hizmetler yapmayı Allah nasip etsin.” temennisinde bulundu.

Meclis’te görev dağılımı seçimi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından Meclis’te görev dağılımı için seçimlere geçildi. Divan Katipliği görevinin Meclis’in en genç üyeleri olan Furkan Topaloğlu ve Mesut Kesik tarafından yapıldığı oturumda kapalı oyla yapılan seçimler sonucunda Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Murat Türkyılmaz, 2. Başkanvekili Abdülkadir Bayram, Divan Katipliği üyeliklerine de Furkan Topaloğlu, Çağdaş Budak, Zahide Fındık ve Mesut Kesik seçildi. Belediye Encümeni üyelikleri ise İsmail Kansu, Zahide Fındık ve Dursun Güler’den oluştu.

13 Komisyonun üyeleri belirlendi

Ardından 13 ihtisas Komisyonunun her biri için 5’er üyenin seçimine geçildi. Açık oylamayla seçilen üyeler bir yıl süreyle komisyonlarda görev yapacak. Marmara Belediyeler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Sağlıklı Kentler Birliği için üye seçimlerinin de yapıldığı oturumda Pendik Belediyesi 2018 yılı faaliyet raporunun ise 19 Nisan Cuma günü yapılacak 2. oturumda görüşülmesi kararı alındı.

Yeni Meclis’te 8 kadın üye var

Pendik Belediye Meclisi’nde yeni dönemde görev yapacak 45 üyeden 30’u AK Parti’den, 15’i de CHP’den seçildi. Meclis üyeleri arasında 5’i AK Parti’den, 3’ü de CHP’den olmak üzere 8 kadın üye de yer alıyor.

AK Parti

1 Murat Türkyılmaz

2 Ceyhun Özkan

3 Özer Sarıkaya

4 Furkan Topaloğlu

5 Öznur Canayakın

6 Adem Şen

7 Murat Açık

8 Nuri Tüzek

9 Yalçın Aka

10 Şaduman Şeker

11 Hakan Öğütçü

12 Ekrem Yıldırım

13 Tevfik Kılıç

14 Zahide Fındık

15 Çağdaş Budak

16 Hüseyin Özmen

17 Hüseyin Topçu

18 Feriha Gülüzar Kurt

19 Mesut Kesik

20 Muammer Gül

21 Şenel Korkmaz

22 Semanur Alioğlu Kaşıkçı

23 İdris Bilici

24 İsmail Kansu

25 Dursun Gürer

26 Serkan Duran

27 Atakan Yüce

28 Abdülkadir Bayram

29 Hamdi Yavuz Turan

30 Fatih Özeren

CHP GRUBU

 1. Nerze Özyurtlu
 2. Süleyman Tarık Balyalı
 3. Yakup Yeter
 4. Cengiz Aycan
 5. Kutlu Özdemir
 6. Hayriye Uyanık
 7. Niyazi Güneri
 8. Songül Kara
 9. Yılmaz Saraç
 10. Salih Ceylan
 11. Hasan Yıldız
 12. Haydar Erkol
 13. Sabri Özcan
 14. Yener Yalçınkaya
 15. Turabi Tosun

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x