Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PENDİK BELEDİYE BAŞKANI AHMET CİN, YEREL BASIN İLE BİR ARAYA GELDİ

 

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi

Pendik Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında Ahmet Cin, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ettiğini belirtti.

Toplantının amacının herhangi bir proje açıklaması olmadığını, yeni yılın ilk toplantısının samimi ortamda sohbet etmek için düzenlediklerini söyledi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin kısa süre öncesinde Covid-19 hastalığına yakalandığını ifade ederek hastalığın tehlikeli olduğunu tüm vatandaşların sosyal mesafe ve hijyen kurallarına ivedilikle dikkat etmeleri gerektiğini iletti.

“İBB Pendik’te ki Otopark Projesini bir an önce tamamlamalı”

Başkan Ahmet Cin, Gazetecilerin otoparkla ilgili soru sormaları üzerine İBB’nin geçtiğimiz Ocak ayında Pendik yer altı otoparkının bitirileceğini belirtmesine karşın  bir ilerleme kaydedilmediğini sözlerine ekleyerek ‘’Bu hafta içinde bir hareketlenme var. İBB  Pendik yer altı otoparkı’nın afişlerini değiştirmiş. Eğer hareketlenme olmaz ise kendimiz devreye girerek buranın tahsisinin Pendik Belediyesi’ne verilmesini isteyeceğiz. İBB’ye 1 aylık süre tanıdık. Bu süre içerisinde yer altı otoparkı tamamlanmaz ise gerekeni yapacağız’’dedi.

Pendik Çarşı merkezinin kentsel dönüşümle ilgili düşüncelerini paylaşan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin merkezde kentsel dönüşümün zaman alacağını belirterek projelerinin oluşturulduğunu söyledi.

Adabazlı projeler hazırladıklarını  söyleyen Başkan Ahmet Cin ancak bu örnek projelerin uygulanabilmesi için vatandaşların bu projeleri onaylaması gerektiğini öteki türlü projelerin uygulanamayacağını vurguladı.

“Vatandaşlar riskli binalarını yenileyebilirler”

Başkan Ahmet Cin Taşlıbayır’da uygulanacak olan 13 hektarın tüm projelerinin tamamlanma aşmasında olduğunu ifade ederek projeler bittiğinde vatandaşlarla bakanlık bir araya gelerek anlaşma yapılacağını söyledi. Başkan Ahmet Cin Pendik’te dönüşümle ilgili herhangi bir sorun olmadığını belirterek ” Vatandaşlar istedikleri takdirde kendi binalarını yerinde dönüştürebilirler buna bir engel yok” dedi.

Pendik Devlet Hastanesi’nin  Veterinerlik Enstitüsü alanında yapılacağını sözlerine ekleyerek “Tarım Bakanlığı’ndan onay bekliyoruz. Onay gelmesi halinde yeni hastane binamızı oraya taşıyacağız” dedi.

Pendik Belediye binasının inşaasına yakın zamanda başlanacağını söyleyen Başkan Ahmet Cin bu sürenin 2-3 ay zarfında olacağını söyledi.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x