Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: YATIRIMLARIMIZ SÜRÜYOR

Başkan Ahmet Cin, yerel basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda gündeme dair değerlendirmeler yaptı. Pandemi sürecine rağmen yatırım bütçesini yüzde 90’ın üzerinde gerçekleştirdiklerini belirten Cin; “Her kimden gelirse gelsin, öneri ve eleştirilere de açığız”dedi

Ahmet Cin’in ilk değerlendirmesi pandemi sürecine yönelik oldu. Cin, olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç sadece bizi değil tüm dünya ülkelerini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Biz Pendik Belediyesi, Kaymakamlık, İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak koordineli bir şekilde vatandaşlarımıza ihtiyaç duyulan her noktada hizmet üretmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Pandemi sürecine yönelik çalışmalarımız süreç sona erene kadar devam edecek. Vatandaşlarımızdan da kurallara eksiksiz riayet etmelerini bekliyoruz ” dedi.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ
YERİNE GETİRİYORUZ

Başkan Cin, ilçeye yönelik belediye hizmetlerinin de tüm olumsuz şartlara rağmen eksiksiz yerine getirildiğini ifade ederek; ” Göreve başladığımız 2 yıla yaklaşan süreçte söz verdiğimiz yatırımları gerçekleştiriyoruz. Gelirlerimizde azalma olmasına ve ciddi bir kısmını pandemi mücadelesine aktarmış olmamıza rağmen yatırımlarımız durmadı.

2019 itibariyle öz sermayemiz ile 200 milyon TL yatırım yapmış bulunuyoruz. 2020 yılında da 217 milyon civarındaki yatırım bütçemizi yüzde 90’nı aşan bir oranda gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

MİLLET BAHÇESİ, SPOR KOMPLEKSLERİ, SOSYAL TESİSLER, KÜTÜPHANE, GENÇLİK KAMPI, KÖY
KONAKLARI

Millet Bahçesi’nin önemli ölçüde tamamlandığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilecek resmi açılışın pandemi dolayısıyla bir süre ertelendiğini ifade eden Başkan Cin; “ Projelendirdiğimiz 5 spor kompleksinden 3’ü bitti. 2’si devam ediyor. Hayaltepe’deki sosyal tesisimiz hazır. Gençlik kampımız genişletilmiş kapasitesi ile yaz kış aktif durumda. Kemal Tahir Kitap Kafe tamamlandı, pandemi sürecinin bitmesiyle aktif olarak kullanılacak. Bütün köylerimizde Köy Konağı inşa edeceğiz, Kurt Doğmuş Köy Konağı start almış bulunuyor” bilgilerini verdi.

GECEKONDU VE İMAR MESELESİ 2 YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

Taşlıbayır’da 13 hektarlık alanın yıkılıp yeniden yapılacağını belirten Başkan Cin, “Ertuğrul Gazi, Sülüntepe, Yayalar Mahallelerini de içine alan 2,5 milyon metrekarelik alanı da rezerv alanı ilan etmiş bulunuyoruz. Bu alanlar üzerinde kentsel dönüşüm için planlamalar yapıldı. Uygulama safhasında 2. Millet Bahçesi’nde bölgeye kazandıracağız. Çınardere, Harmandere, Kavakpınar Mahallerinde de Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmaları takip ediyoruz. Köyler bölgesinde de 1/1 planları geçirerek uygulamayı başlattık. Hizmet dönemimiz içerisinde bu çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

TRAFİKTE YENİ AKSLAR

Trafik ve otopark sorununa da değinen Ahmet Cin;” İlçemizdeki trafik yoğunluğunu rahatlatmak için yeni akslar oluşturuyoruz. Bunlar ciddi yatırımlar. Otopark noktasında da projelerimizi hayata geçiriyoruz. Sahildeki (inşaatı halen tamamlanamayan) yeraltı otoparkı Büyükşehir Belediyesi’nin engeline takılmış durumda. Bu otoparkı Pendik Belediyesi’nin öz sermayesi ile tamamlamak için girişimlerde bulunduk” sözlerine yer verdi.

BÜYÜK PROJELER İÇİN BAKANLIK DÜZEYİNDE GÖRÜŞÜYORUZ

Seçim öncesi vaat edilen ve bakanlık desteği de gerektiren projeleri de ihmal etmediklerini söyleyen Ahmet Cin; ” Belediyenin yerel bütçesini aşan bu tip büyük projeler için bakanlık düzeyinde görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Olumlu geri dönüşler aldık. İnşallah onları da tek tek hayata geçireceğiz. Bu arada belirtmek isterim ki; Büyükşehir Belediyesi’nin ve Sayın İmamoğlu’nun seçim vaatlerinde Pendik ile ilgili 34 projesi mevcuttu. Fakat halen bir tanesi bile gerçekleştirilmiş değil” dedi.

YENİŞEHİR’E SEMT PAZARI

Semt pazarlarının sokaklara kurulmasına sıcak bakmadıklarını belirten Ahmet Cin, bu konuda şu sözlere yer verdi: ” Yenişehir’deki semt pazarını bir örnek proje olarak hazırladık. Üstü kapalı bir pazar olacak. Haftanın bir günü de, köyden gelen vatandaşlarımız ürettikleri ürünleri burada satabilecekler. Vatandaşlarımızın, denetime açık, hijyenik bir ortamda doğal ürünleri en ekonomik fiyatlarla alabilmesini sağlayacağız. Pazarcı esnafımıza da destek olacağız. Pazar kurulmadığı zamanlarda bu alan otopark olarak kullanılacak. Bu uygulamayı tüm mahallerimizde gerçekleştirmeyi planlıyoruz”

HAYVAN SEVERLER

NEŞELİ PARKA

Yenişehir’de Neşeli Patiler Köpek Eğitim Parkı’nı hizmete soktuklarını belirten Başkan Cin,” 4,5 dönüm üzerine kurulu bu eğitim parkında hayvan severler, köpeklerine burada eğitim veriyorlar. Bundan sonraki süreçte talep olursa eğitimci de tahsis edebiliriz” dedi.

BELEDİYE BİNASI

Yeni belediye binası çalışmalarına ilişkin de bilgi veren Cin; şu an mülkiyetle ilgili sorunlar bitmiş durumda. Mimari projeyle ilgili çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Mimari proje tamamlandıktan sonra işin inşa kısmı başlayacak ifadelerinde bulundu.

ŞEFFAFLIK TEMEL
PRENSİBİMİZ

Pendik Belediyesi’nin, uygulamada Türkiye’nin en şeffaf belediyelerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Cin; ” Yaptığımız tüm hizmetlerde şeffaflık temel ölçümüz. Harcadığımız her kuruşun hesabını verebilecek durumdayız. Yine şeffaflık ve ortak akıl anlayışı ile vatandaşlarımızdan gelecek her türlü görüş ,öneri ve eleştirilere açığız. Bu tür yaklaşımları ciddi şekilde dikkate alıp yararlı olanları memnuniyetle değerlendiriyoruz” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x