Pendik Amine Hatun Camii Açılış Töreni (20.11.2018)

 Amine Hatun Camii’ne yapılan külliyesi açılışı zamanında  eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirmişti. Sağanak yağış altında gerçekleşen açılış töreninde konuşan Yıldırım: “Bu cami mahalleye çok yakıştı. Manevi havasına büyük değerler kattı. Başta Pendik Belediyesi olmak üzere emeği geçenlerden Allah razı olsun.” dedi.

Ahmet Yesevi Mahallesi’nde bulunan Amine Hatun Camii’nin Külliyesi için vatandaşların da katılımıyla açılış töreni düzenlendi. Sağanak yağış altında gerçekleşen törene eşi Semiha Yıldırım’la beraber katılan TBMM Başkanı Binali Yıldırım hayırlı olsun dileklerini sunarak “Bu cami mahalleye çok yakıştı. Eskiden burada baraka vardı, şimdi ise sadece cami değil, külliyeye dönüştü, caminin manevi havasına büyük değer kattı. Başta Pendik Belediyesi olmak üzere emeği geçen herkestenAllah razı olsun.” dedi. Binali Yıldırım’ın ardından Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, beraberindekilerle Amine Hatun Camii’nde düzenlenen programdaHz. Peygamber (as)ın Doğum Günü olan Mevlid Kandili’ni dualar eşliğinde kutladı. Öte yandan açılışa katılan vatandaşlaraetli pilav ikramı yapılırken program bitiminde de gül ve lale soğanı dağıtıldı.

Tam bir külliyeye dönüştü

Osmanlı Mİmarisiyle yapılan Amine Hatun Camii Külliyesi’yle birlikte cami kompleksine etüt odaları, kütüphane, dernek odası ve yemekhane üniteleri eklenmiş oldu. Böylece Amine Hatun Camii, ibadethane olmanın yanı sıra İlim Meclisine de dönüşmüş oldu.