Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PEKSAD’TAN TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ

Konserde ‘Hatıran Yeter, İşte Bu Bizim Hikayemiz, Mavi Mavi, Batsın Bu Dünya’ gibi Türk Müziği’nin birbirinden güzel 24 eseri seslendirildi.

Pendik Kültür ve Sanat Derneği (PEKSAD) Türk Müziği Topluluğu 16 Ocak akşamı Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde muhteşem bir konser verdi.

Konsere ilgi oldukça yoğundu. Salondaki bütün koltuklar dolduktan sonra izleyicilerden bazıları konseri ayakta takip ettiler.

Sunumunu Gonca Enginler’in yaptığı programda Şef İlter Burak Kalay yönetimindeki topluluk koro ve solo performanslarıyla dinleyenlerden büyük alkış aldılar.

İki bölüm olarak gerçekleştirilen konserde; Dertler Benim Olsun, Kalbimde Arama Eski Yerini, İşte Bu Bizim Hikayemiz, Dil Yarası, Ben de Özledim Ben de, Batsın Bu Dünya, Mavi Mavi, Gülüm Benim, Taht Kurmuşsun Kalbime, Arap Saçı gibi birbirinden güzel 24 eser seslendirildi.

Gecenin onur konukları arasında ünlü Bestekar Erol Sayan da yer aldı.

Dernek Başkanı Merali Özel program başlarken yaptığı konuşmada; “Derneğimizin çeşitli branşlardaki faaliyetleri devam ediyor. Bizler bu çalışmalarımızın meyvelerini sizlerin karşısına çıktığımızda ve alkış seslerini duyduğumuzda alıyoruz. Türk Müziği Topluluğu ekibimiz de şefimiz İlker Burak Kalay’ın yönetiminde uzun süre bu gece için hazırlandı. Çalışmalarımızı sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Bizden desteklerini esirgemeyen Pendik Belediyesi’ne de teşekkür ediyoruz. Hepiniz şeref verdiniz. Hoş geldiniz” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x