Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PEKSAD THM KOROSU’NDAN KONSER

Pendik Kültür Sanat Derneği Gençlik ve Spor Kulübü (PEKSAD) Türk Halk Müziği Korosu 24 Nisan Çarşamba günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ‘Yürekli Ezgiler 2’ başlığı ile ikinci konserini gerçekleştirdi.

Gecenin sunumunu TRT Sanatçısı Banu Karakuş üstlenirken, koronun şefliğini derneğin Genel Sanat Yönetmeni Nurettin Karakuş yaptı.

İki bölüm halinde gerçekleştirilen konserin ikinci bölümünde Konuk Sanatçı Bedri Ayseli de sahne aldı. Bu bölümde Bedri Ayseli ve Nurettin Karakuş’un düeti dakikalarca alkış aldı.

Salonu tıklım tıklım dolduran davetlilerin arasında bulunan Pendikli Sanatçı Soner Özbilen de yine ikinci bölümde sahneye davet edilerek, bir türkü seslendirdi.

Koro ve solo türkülerle devam eden programa PEKSAD’ın halk oyunları ekibi de danslarıyla renk kattı.

Gecenin dikkat çeken başka bir güzelliği de Süreyyapaşa İlkokulu öğrencilerinden 10 çocuğun sahneye davet edilerek, koroya dahil edilmeleri oldu. Öğrencilerden Gökdeniz Öztürk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla geleneksel olarak makam devraldı ve bir süre koro şefliği yaptı.

Etkinliğin sonunda Dernek Başkanı Merali Özel, Konuk Sanatçı Bedri Ayseli ve Pendikli Sanatçı Soner Özbilen’e birer çiçek ve plaket takdim etti.

PEKSAD Türk Halk Müziği Korosu 12 – 18 Temmuz tarihler arasında Uluslararası Makedonya Festivali’nde Pendik’i ve Türkiye’yi temsil edecek.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x