Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PEFHEM SERDAR ÖZALKAK İLE DEVAM EDİYOR

Pendik’in Uluslararası ölçekte marka değeri taşıyan derneklerinden biri olan PEFHEM sosyal ve kültürel alanlardaki etkinlikleriyle ilçe kamuoyunun da taktirini kazanmış bir kurum.

Pendik Folklor Halk Eğitim Merkezi’nin (PEFHEM) olağan kongresi geçtiğimiz Pazar günü Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Tek listenin yer aldığı kongrede Serdar Özalkak 5. Dönem görev yapmak üzere oy birliği ile yeniden başkan seçildi.

Kongrede alınan bir kararda 13 kişilik bir yönetim kadrosu da 15 kişiye çıkarıldı.

Derneğin faaliyetlerinin tanıtıldığı bir slayt gösteri ile başlayan kongre programında, fon müziği olarak da PEFHEM için özel olarak beslenmiş bir şarkı yer aldı.

Sözlerini koro üyesi Aysel Ünal’ın yazdığı, bestesini TRT Radyo Saz Sanatçısı İsmail Karaşin’in yaptığı ve TRT sanatçısı Melda Kuyucu Kılıç’ın seslendirdiği şarkı dinleyenlerin beğenisini kazandı.

Kongre sonrası mini bir teşekkür konuşması yapan Başkan Serdar Özalkak; “İlçemizi ülke genelinde ve uluslararası ölçekte başarıyla temsil eden derneğimizi hep birlikte layık olduğu yerde tutmak için çalışacağız. Sosyal ve kültürel etkinliklerimiz periyodik olarak sürecek. İlçemiz Pendik ile gurur duyuyoruz. Pendiklilerin de gurur duyduğu bir dernek olmaktan mutluyuz. Emeği geçen gelmiş geçmiş tüm üye ve yöneticilerimize, katkılarını sürdürmekte olan yeni jenerasyonlara ve daima desteklerini gördüğümüz belediye yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kongre, katılanların davullu zurnalı halay çekmesi ile neşe içinde sona erdi.

Yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

ASİL ÜYELER: Serdar Özalkak, Atilla İpek, Nurettin Beşinci, Nuri Sincanlı, Süleyman Sırrı Beşinci, Taşkın Gündağ, Erhan Karataş, Hüseyin Bayram, Yılmaz Yıldız, Nurettin Karakaya, Şahin Uygun, Fatih Gümüş, Murat Taşlıçay, Siyami Kotan, Suvat Korkmaz

YÖNETİM KURULU YEDEK: Özlem Özgür Satıcı, Funda Dalman, Metin Yazıcı, Erhan Aluç, Tamer Karaca, Gözde Tokul, Kerim Atasever

DENETİM KURULU ASİL: Ethem Aksoy, Hacı Murat Dündar, Ferruh Büyükkezer

DENETİM KURULU YEDEK: Yusuf Alper Büyükateş, Cafer Kaya, Dursun Ali Ocak

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x