Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

PATENCİLER CUMHURİYET KUPASI’NDA YARIŞTILAR

Pendik Belediyesi tarafından ‘Cumhuriyet Kupası’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen paten yarışmaları muhteşem görüntülere sahne oldu.  Yarışmalara Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 1.100 yarışmacı katıldı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin dereceye giren yarışmacılara ödüllerini verdi.

Pendik Belediyesinin düzenlediği ‘Pendik Cumhuriyet Kupası’ etkinlikleri, paten yarışmalarıyla başladı. Yarışmaya il genelinden ve Zonguldak, Mersin gibi Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 1.100 kişi katıldı. Çamlık Mahallesi’nde gerçekleştirilen yarışma, minik kızlar – erkekler, küçük kızlar -erkekler ve genç kızlar – erkekler olmak üzere 6 kategoride gerçekleşti. 1.700 metrelik parkuru patenleriyle en hızlı şekilde tamamlamak üzere yarışan sporcuların heyecanına aileleri de ortak oldu.

Mersinli yarışmacı 4. oldu

Kıyasıya gerçekleşen yarışmaların her kategorisinde ilk üçe girenlere profesyonel paten takımı, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10. olanlara ise bisiklet verildi. Yarışmalara katılan tüm sporcular madalya aldı. Mersin’den gelerek gençler kategorisinde yarışan Yusuf Aksoy 4. olarak bisiklet ödülünün sahibi oldu. Yarışmaların başlama sirenini çalan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, yarışma sonunda sporcuları tebrik ederek ödüllerini takdim etti.

Yarışmalar sokak basketbolu ve bisiklet etkinlikleriyle devam edecek

Geniş bir katılımın olduğu organizasyon, ‘Action Team’ ekibinin paten ve bisiklet gösterileriyle renkli görüntülere sahne oldu. Cumhuriyet Kupası yarışmaları sokak basketbolu ve bisiklet festivaliyle devam edecek.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x