Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI KONFOR SAĞLIYOR

Serkan Şenay: “Özel hastanelerde sıra beklemeden, dilediğiniz doktorun görüşünü alarak daha konforlu ve iyi bir hizmet almak istemez misiniz? İşte, sağlık sigortaları tam olarak bunu sağlıyor!”

Pendik’te faaliyet gösteren ve bünyesinde AK Sigorta, HDI Sigorta, Sompo Japan Sigorta bayiliklerini de barındıran Novi Sigorta Aracılık Hizmetleri’nin Genel Müdürü Serkan Şenay, gazetemize özel sağlık sigortası ile ilgili kamuoyunu bilgilendiren ve bilinçlendiren bir açıklama yaptı.

İşte Şenay’ın konu ile ilgili sözleri:

Sağlık Sigortaları Neden Önemli?

“Nasıl olsa çalışıyorum / öğrenciyim. Sosyal güvencem var. Niye sağlık sigortası yaptırayım ki?” diye düşünebilirsiniz. Peki, özel hastanelerde sıra beklemeden, dilediğiniz doktorun görüşünü alarak daha konforlu ve iyi bir hizmet almak istemez misiniz? İşte, sağlık sigortaları tam olarak bunu sağlıyor!

Sağlık sigortaları sayesinde anlaşmalı hastanelerde, poliçenizin kapsamları çerçevesinde çok küçük meblağlara sağlık hizmeti alabiliyorsunuz. Muayene, ameliyat, laboratuvar gibi hizmetlere ek olarak yoğun bakım gibi durumlar da sigortanız tarafından karşılanıyor. Uzun lafın kısası, sağlık sigortaları sayesinde hem hesapta olmayan sağlık harcamalarınızın yükü hafifliyor hem de aldığınız sağlık hizmeti yaşam standartlarınıza uygun oluyor.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Büyük ya da küçük fark etmez… Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaştığınızda alanında uzman bir doktor ve hastaneden sağlık hizmeti almak isteyebilirsiniz. Eğer tanı ve tedavi konusunda yardım almak istediğiniz doktor, özel bir hastanede görevli ise de bu durum, muayene ve diğer uygulamaları ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Fakat Özel Sağlık Sigortası’ndan yararlanıyorsanız yapacağınız sağlık giderlerinin bir kısmı ya da tamamı, teminatlar kapsamında karşılanır. Özel Sağlık Sigortası fiyatları ise poliçe kapsamında olan teminatlar, sigortalının yaşı, cinsiyeti ve sağlık geçmişi gibi kriterler göz önünde bulundurularak hesaplanır.

Örneğin dâhil olacağınız sigorta, ayakta tedavi teminatının %80’ini karşılıyorsa 100 TL’lik bir muayene ücreti için sadece 20 TL ödersiniz! Eğer poliçeniz ameliyat gibi yatarak tedavi hizmetlerinin %100’ünü ödüyorsa da bu durumda hiçbir ücret ödemez ve sağlığınıza kavuşmanın tadını çıkarabilirsiniz

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

“Özel Sağlık Sigortası güzel, fakat gittiğim hastanede ek ücret ödemek istemiyorum.” gibi bir düşünceniz varsa bunun gerçekleşmesi hayal değil! Çünkü Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, tam da bu isteği hayata geçirmek için hizmet sunan bir sigorta ürünü!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK güvenceniz ile anlaşmalı özel hastanelerde ücretsiz bir şekilde sağlık hizmeti almanızı sağlar. Örneğin muayene hizmetinin 100 TL olduğu anlaşmalı bir özel hastanede, elinizi cebinize sadece kimliğinizi çıkarmak için atarsınız. Çünkü ödemeniz gereken ek ücretin tümü, poliçe limiti ve teminatlar dâhilinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tarafından karşılanır. Yani bu sigorta sayesinde sağlık giderlerinizi azaltır, yaşadığınız bir sağlık sorunu karşısında, anlaşmalı özel hastanelerde dilediğiniz doktordan hizmet alırsınız.

Bu arada Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatlarının da teminat limitleri, yaş, aktif çalışma durumu, cinsiyet, yaşanan coğrafi bölge gibi kriterlerden etkilendiğini belirtmeden geçmeyelim.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın özel şartları nelerdir, yaş sınırı nedir, sigortanızı yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz? Bu konu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bizi direk arayarak cevaplayabiliriz.

 

NOVİ SİGORTA İLETİŞİM: Pendik Oto Sanayi Sitesi Geçim Sok. No:4 Kat:1 Pendik

Tel: 0216 354 65 00 – 0532 272 10 89

www.novisigorta.com / serkan@novisigorta.com

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x