Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

OZAN MAHMUT AKAY GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ  

14 şiir kitabı bulunan Ozan Mahmut Akay 1964 Mardin doğumlu ve Halkla İlişkiler mezunu. Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ve Eskişehir Şairler Derneği üyesi.

Ülkemizin ‘yaşayan efsane’ sıfatı ile anılmaya değer ozanlarından Mahmut Akay gazetemize bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Dilek Altunöz ve Yazı İşleri Müdürümüz Metin Yazıcı’nın karşılayarak ağırladığı Ozan Mahmut Akay’ın yayınlanmış 14 adet şiir kitabı bulunuyor.

Akrostiş, rubai, mani, serbest ve hece vezni ile çok yönlü yazan Akay’ın şiirleri ulusal ve yerel ölçekteki 100’e yakın dergi ve gazetede de yayınlanmış bulunuyor. Zaman zaman ‘Aşık Harrani’ mahlasını da kullanan Akay, birçok ödüle de layık görülmüş bir isim.

Hayata, insana, sevgi ve doğaya dair yazdığı dizelerle edebiyat dünyasında müstesna bir yer edinmiş Ozan Mahmut Akay’ın son şiir kitabı ‘Anlatamadım’ 2018 yılında Protech matbaada basılarak piyasaya çıktı. Halen şiirler yazmaya devam eden ve kaleme aldığı dizeler kadar, beyefendi kişiliği ile de çevresine örnek olan ozanımızın başarılarının devamını diliyoruz.

İşte ozanımızın ‘Bir Gül Yeter Bana’ adlı çalışmasından üç dörtlük:

Bütün dünya senin olsun

Tatlı bir dil yeter bana

Maldan mülkten gözün doysun

Sarı bir gül yeter bana

 

Namertle selamı kestim

İlim rüzgârınla estim

Nanköre uzanmaz destim

Sadık bir kul yeter bana

 

Dertsiz yaşamak bir rüya

Aşk sevgi mutluluk güya

Her şey yalan her şey riya

Kalpte kor kül yeter bana

 

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x