Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

OYUNUZ KİME?

Bir sabah erken seçimin yapılacağı ile ilgili haberlerle uyandık. Nasıl ve ne olacağını anlamaya çalışırken, ‘Cumhur – Millet’ ittifakı ortaya çıktı.

AK Parti, MHP, BBP Cumhur ittifakını; CHP, İYİ Parti, SP,  DP’de Millet ittifakını oluşturdu.

Şimdi TV ve gazetelerde sabah akşam seçim haberlerini dinliyor, okuyoruz. Sokak sohbetlerinde de varsa yoksa Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri ana konumuz.

Günler gelip geçiyor.

Pendik Gazetesi olarak, seçime sayılı günler kala vatandaşların nabzını ölçmek için biz de tek tek sokakları gezdik.

Vatandaşlara, ‘Seçim ile ilgili görüşleriniz nelerdir? Sizce sonuç ne olacak? Kime oy vereceksiniz?’ sorularını yönelttik.

Kimsenin; sakalına bıyığına, tipine sözüne, kaşına gözüne bakmadan yorumları dinledik ve onların verdiği cevapları değiştirilmeden, olduğu gibi yayımladık.

Ömer Üzel 58 Emekli:

Bu seçim Türkiye’nin bağımsızlığı için iyi olacak. Eskiden koalisyonlar oluyordu. Hükümet yıkılıyordu. Halkın seçtiği kişiler seçilmiyordu. Derin güçler müdahale ediyor, yönlendiriyorlardı. Bundan sonra böyle olmamasını istiyorum. Hepimiz eşitiz, biriz. Ülkemiz için yaşıyoruz. Pendik eskiden çok kötüydü ama şimdi Pendik Belediyesi sayesinde çok güzel, temiz bir ilçe oldu. AK Parti’ye oy vereceğim.

Çiğdem Balcı 35 Ev Hanımı:

Ülkemizde yarım kalmış çok şey var. Eksiklerimiz var. Gıda çok pahalı. Her şeye zam geldi.  Eğitim sistemimiz çok kötü. 2 çocuğum var ve onların eğitimleri konusunda kaygılarım mevcut. Eşim devlet memuru. Ama onun maaşı da yetmiyor. Kendi evimizde oturuyoruz. İyi ki kiracı değiliz. Kiracı olsaydık daha çok zorlanırdık. Yıllardır aynı hükümet. İlerleyen pek fazla bir şey olmadı. Yeni farklı kişilerin gelmesini istiyoruz. Desteğimiz Muharrem İnce’ye olacak.

Ekrem Karadağ 80 Emekli:

Çocuklarımıza okul yapılsın. Gençlerimiz çalışsın, işsiz kalmasın. Evlerine rahatça ekmek götürsünler. Anne babalarına, eşlerine sevgililerine, topluma yararlı olsunlar. Gençlerimiz okusun, tahsilli olsunlar. Eğitime çok önem veriyorum. Kız çocuklarımızın okutulsun. Ülkenin durumu iyiye gitmiyor. İnşallah iyi şeyler olur. İYİ Parti’ye oy vereceğim. Çünkü kadınlar sözünde durur!

Salim Çelegen 57 Emekli:

Bu seçimi partilerle ilişkili değil de Avrupa’yla ilişkilendiriyorum. Gezi Eylemi’ni, 15 Temmuz’u gördük. Hükümetimiz sayesinde, şu an da demokrasiyi tam anlamıyla yaşıyoruz. Eskiden Pendik Sahil’de kokudan durulmuyordu.  Yapılanlar ve yaşanılanlar ortada. Fazla söze gerek yok. AK Parti’ye oy vereceğim.

Tamer Gedik 65 Emekli:

16 senedir ne yaptıklarını gördük. Yeni şeyleri denemek lazım. İki seçimde de CHP’ye oy vereceğim. İnsanlara özgürlük lazım. Geçim sıkıntısı ve işsizliğin olmaması gerekiyor. Aynı insanların suratını görmek istemiyorum.

Hüsna Kılıç 18 Öğrenci:

İlk defa oy kullanacağım. İki seçimde de oyumu AK Parti’ye vereceğim. Ülkemizin şu anki durumu eskiye göre gayet güzel. Cumhurbaşkanımızın dış güçlere karşı duruşunu çok beğeniyorum. Rahatsız olduğum tek bir konu var. O da eğitim sistemimiz. Çok fazla değişiklik oluyor. Belli bir düzen yok.

Özlem Mertcan 34 Ev Hanımı:

16 yıldır AK Parti’ye destek veriyorum. Bu seçimde de Cumhur ittifakına oy vereceğim. Ortada yapılmış çok şey var. Bunların ileriye yönelik temeller oluşturduğunu düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın 2023 hedefleriyle ilgili mesafe kat ettiğini görüyorum. Son Osmanlı’nın yeni bir Türkiye olarak doğacağına inanıyorum.

Sedat Güler 60 Emekli:

Başkanlık seçimlerinde Muharrem İnce’ye, milletvekili seçimlerinde de İYİ Parti’ye oy vereceğim. 16 yıldır aynı iktidar. Türkiye’de hukuk ve adalet bitti. Parlamenter sisteme dönüş için CHP ve İYİ Parti’yi destekliyorum.

Furkan Yıldırım 21 Öğrenci:

Aslında şu an da çok kararsızım.  Aday olan kişileri görüşüme uygun göremiyorum. Fakat Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti’ye; Milletvekili seçimlerinde de, ya AK Parti ya da  MHP’ye oy verebilirim. Onları kendime biraz daha yakın hissediyorum.

Emel Eltez 37 Ev Hanımı:

Hayırlısının olmasını diliyorum. 2 seçimde de AK Parti’ye oy vereceğim.  Çünkü Cumhurbaşkanımız ülkeyi ileriye taşıdı. Yenilikler yaptı. PKK’nın önüne geçti. Hastaneler, okullar, köprüler ve yollar konusunda güzel işler yaptı. Karakter olarak da çok güçlü biri. Dış güçlere karşı her zaman dik durdu.

Haber: Gizem Çelik

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x