Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

OTİZMLİ BİREYLER FARKINDALIK OLUŞTURDU

Pendik Belediyesi, Rauf Denktaş Çok Programlı Anadolu Lisesi işbirliğiyle Otizm Dünya Farkındalık Günü nedeniyle  çeşitli etkinlikler düzenledi. Etkinliklerin en anlamlısı otizmli bireylerin ellerindeki dövizlerle düzenlediği farkındalık yürüyüşü oldu. 

Etkinlikler kapsamında Gazipaşa Meydanı’nda farklı kurumlara ait stantlar kuruldu. Pendik İyi Yaşam Derneği kurduğu stantta Engelsiz Atölye çalışanlarının ürettiği ürünleri sergiledi. Pendik Rauf Denktaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de alanda otizmin simgesi olan ‘Boyalı El’ standı kurdu. Standa gelen vatandaşlar ellerini farklı renklerde boyayarak beyaz renkli afişe el izlerini çıkardı. Ayrıca alanda kurulan otizm konulu sergide de farkındalık oluşturan görseller sergilendi. Alanda ayrıca vatandaşlara otizm konusunda bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Etkinliklerin en anlamlısı ise her yıl düzenlenen farkındalık yürüyüşü oldu.Otizmli bireyler, ellerindeki dövizlerle sahilden Gazipaşa Meydanı’na kadar farkındalık yürüyüşü düzenleyerek bir kez daha ‘Farkımın Farkında Ol’ mesajı verdi.

Olumsuzlukları beraber aşmaya devam edeceğiz”

Etkinlik alanında otizmli bireylerle sohbet ederek onlarla birlikte beyaz renkli afişe el izini bırakan Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın kısa bir konuşma yaptı. Otizmin engel değil, bir farkındalık olduğunu belirten Canayakın: “Sizlerin yükünü nasıl hafifletiriz, bunun gayreti içindeyiz. Sizlere desteğimiz sürecek. Gösterilerinizi zevkle izledik. Otizm farkındalıktır, engel değildir. Tüm olumsuzlukları beraber aşacağız” dedi.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x