Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ÖRNEK BİR KURUM: ZEYNEBİM ANAOKULU

 

Günümüz Türkiye’sinde bir çok ailede ebeveynler iç hayatın içerisinde yer almakta. Artık evlerde eskisi gibi büyükanne ya da büyükbabalar da yok.

Dolayısıyla küçük yaştaki çocukların güvenlik, sağlık, beslenme, oyun, eğlence ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel anaokulları devreye girmiş bulunuyor.

Veliler bu okulları seçerken de; ekonomi, ulaşım, güvenilirlik, hijyen gibi temel birtakım kriterleri göz önünde bulundurarak, çocuklarını gönül rahatlığı ile emanet edebilecekleri kurumlara yöneliyorlar.

İlçemizde bu anlamda ideal şartları bünyesinde oluşturmuş kurumlardan biri de, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Özel Pendik Zeynebim Anaokulu.

Sapanbağları mahallesinde kısa bir süre önce hizmet vermeye başlayan Zeynebim Anaokulu; bahçeli, müstakil, iki katlı bir bina içerisinde dizayn edilmiş.

Çevresi bahçe duvarlarıyla örülü kurumda, son derece güvenli bir ortam mevcut.

Bahçede çocukların eğitmenler eşliğinde keyifli oynayıp vakit geçirebilecekleri oyun araç ve gereçleri de bulunmakta.

Butik bir anaokulu niteliğindeki Zeynebim Anaokulu’nda sınıflar da son derece zevkli ve amaca uygun olarak dizayn edilmiş.

Kayıt sayısının  30 öğrenci ile sınırlı olması dolayısıyla, eğitimciler çocuklarla birebir ilgilenip ilgilenebilme imkanı da bulabilmekteler. Bu da öncelikle eğitim açısından ve her bakımdan avantaj teşkil etmekte.

Beslenme noktasında ise; hazır gıdalar yerine miniklerin sağlıklı gelişimi ve damak zevkleri dikkate alınarak, ev yemekleri pişirilmekte. Bu konuda özel bir aşçı görev yapmakta.

Kurumda 3 – 6 yaş arasındaki çocukların, okul öncesi gelişimlerini en ideal şekilde gerçekleştirmek amacıyla, ‘oyunla eğlenerek öğretme’ modeli uygulanmakta.

İngilizce, satranç, modern danslar, müzik, resim, akıl oyunları, gibi aktiviteler bu anlayışla; severek – sevdirilerek gerçekleştirilmekte.

Dönem içerisinde çocuklara yönelik sosyal ve kültürel etkinliklerle de; birlik, beraberlik, dayanışma, paylaşma, özgüven oluşturma, duygu ve kavramları pekiştirmekte.

Özel Pendik Zeynebim Anaokulu’nun kurucu müdürü Esra Eldemir; “Biz kurumumuza emanet edilen çocuklarımızın fiziki ve ruhsal anlamda sağlıklı, kendileriyle ve çevreleriyle barışık, öğrendiklerini birleştirerek gelişimlerini hızlandırabilen, geleceğe hazır bireyler olabilmeleri için samimiyetle çaba sarf eden bu anlamda donanımlı bir ekibiz. Bunu yaparken önceliğimiz maddiyat değil. Okul önceliklerimizi velilerimiz için de makul bir seviyede tuttuk. Çevremizden çok sıcak, yakın bir ilgi görüyor, taktir ve teşekkürler alıyoruz. Bu da bizi fazlasıyla mutlu ve motive ediyor. İşimizi, çocuklarımızı çok seviyoruz” şeklinde konuşuyor.

Önümüzdeki yaz ‘yaz okulu’ uygulaması da başlatılacak ve sınırlı sayıda kayıt yapacak olan kurumun iletişim bilgileri şöyle:

Sapanbağları Mahallesi Yüzük Sokak No:9 Pendik

Tel: 0554 609 59 15 – 0546 749 97 24

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x