Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Önüne çıkanı mat etti. İlçe birincisi oldu.

Özel Pendik Balkanlar Koleji Ortaokul öğrencisi Yasin Emir Sukes turnuvada karşılaştığı 7 rakibini de yenerek ilçe birincisi oldu.

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Pendik GSİM ve Pendik TSF’nin iş birliği ile düzenlenmiş olan okullar arası ‘Online Satranç Turnuvası’ 14 Şubat Pazar günü yapıldı.

Toplam 26 okulun katıldığı ve 07 – 18 yaş arası öğrencilerin yarıştığı turnuvanın 11 yaş kategorisinde Özel Pendik Balkanlar Koleji Ortaokul öğrencisi Yasin Emir Sukes turnuvada karşılaştığı 7 rakibini de yenerek ilçe birincisi oldu. Beş yıllık lisanslı satranç sporcusu olan Yasin gelecek için de ümit vaad ediyor.
Gazetemize konuşan Yasin Emir Sukes şu sözlere yer verdi;” Satrancı bir ders gibi değil, bir yaşam biçimi olarak algılıyorum. Bu noktada çok ilgili ve istekliyim. Sürekli kendimi geliştiriyorum. Bol bol turnuvalara katılıp tecrübe sahibi olurken kendimi de analiz etme imkanı buluyorum. Satranç turnuvalarında oyun kazanınca en az benim kadar iyi olduğunu gördüğüm rakibim adına üzülüyorum. Oyun kaybedince rakibimden öğrendiklerim oluyor ve bunu bir kazanca dönüştürüyorum. Yüz yüze turnuvalarda, yavaş düşünerek saatlerce oynuyordum. Ancak online turnuvalarda hızlı oynamaya da alıştım. Satrançta en büyük kazanç; dostluğun kazanmasıdır.”

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Anonim
1 yıl önce

Maşallah tebrikler canım

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x