Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ÖNCE ÖRNEK OLDU SONRA İŞ ARKADAŞI

 

İlçemizin tanınmış diş hekimlerinden Sevim Balcı’nın en yakın mesai arkadaşı, kendisi gibi bir diş hekimi olan kızı Elif Güney (Balcı). Ana-kız yaklaşık 2 yıldır birlikte çalışıyorlar.

İlçemizin tanınmış diş hekimlerinden Sevim Balcı, 30 yıla yaklaşan meslek hayatı boyunca hizmet anlayışı ile örnek olmuş bir isim.

1990 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2 yıl Nişantaşı’nda hizmet veren, ardından da Pendik şehir merkezinde Batı Mahallesi İpek Sokak’ta ‘dişevim’ kliniğini kurarak mesleğini başarıyla sürdüren Sevim Balcı’nın habere konu olan özelliği ise; onun meslektaşlarına örnek olmasının yanı sıra, en yakınına yani kızına da örnek olması!

Balcı’nın işini severek – titizlikle – mesleki ilkelerden taviz vermeden – ciddiyetle sürdürmesi; hastalar ile arasında güvene ve karşılıklı sevgiye – saygıya dayanan bir ilişki tesis etmesi; onun kendi kızı için de bir ‘idol’ olmasına yol açmış.

Elif Güney de (Balcı) liseyi bitirir bitirmez, annesi gibi diş hekimliği bölümünü tercih ederek üniversite tahsilini bu yönde tamamlamış.

Mezun olduktan sonra da yeni nesil diş hekimlerinden biri olarak, 2017 tarihi itibari ile dişevim’de annesi ile iş arkadaşı pozisyonunda görev yapmaya başlamış.

Elif Güney konuyla ilgili olarak; “Annem işinde başarılı olduğu kadar insanlarla iletişiminde de başarılı bir hekim. Çocukluktan yetişkinliğe doğru ilerlediğim yaşlarda fark ettim ki; o insanların sağlık problemlerini hallettiği gibi, mutluluk ve güler yüz de üretiyor. Topluma gerçekten faydalı oluyor. Buna imrendim. Onun gibi olmak istedim. Çok çalıştım. Hayallerimin peşinden koştum ve şimdi buradayım” diyor.

Sevim Balcı ise; “İnsanın kızıyla birlikte aynı mesleği, aynı iş yerinde yapması hoş bir duygu. Bununla gurur duyuyorum. Elif çok başarılı bir diş hekimi. Onunla iyi anlaşıyoruz” şeklinde konuşuyor.

Zaten biz burada büyük bir aileyiz diyen Sevim Hanım;  “Dolayısıyla birçok hoş anılarla doluyuz. Çocukken kliniğimize gelen hastalarımız şimdi kendi çocuklarıyla geliyorlar. Bu da daha sıcak, samimi, güvenli bir ortam oluşturuyor. İşimizi severek yapan bir ekibiz. Önceliğimiz insan sağlığına gereken önemi vermek, diş ve ağız sağlığı ile ilgili olarak vatandaşlarımızı bilinçlendirmektir. Bundan manevi bir haz da alıyoruz” sözleriyle de yaşanmakta olanları özetliyor.

Şimdilerde tam bir mesleki dayanışma içerisinde olan ana-kız bu iki diş hekimi, çevrelerinin de ilgi odağı durumundalar.

Ve yakın çevrelerinin cevabını merakla bekledikleri soru da kaçınılmaz olarak; ‘acaba Sevim Hanım’ın 3. iş arkadaşı da torunu olur mu?’ sorusu.

Bekleyip göreceğiz.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x