Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ÖNCE İNSAN OLSUN!

Pendikliler ideal erkek tanımını yaparken ‘Bir erkeğin önce insan olması; yakışıklı, zengin, kariyer sahibi olmasından önemlidir’ diyorlar

 Pendikliler ideal erkek kavramını; öncelikle eşine sadık, ilişkisini sevgi ve saygı çerçevesinde sürdürebilen, sorumluluk sahibi, çalışkan, hoşgörülü, dürüst, cömert, kadın ruhundan anlayan, gönlü güzel bir birey olarak tanımlıyorlar.

Delikanlılık kavramının ise; çoğu kez saçma sapan değer yargıları ile, yanlış – sakıncalı bir kavram haline dönüştürüldüğüne inanıyorlar.

Haber Müdürümüz Gizem Çelik ve Muhabirimiz Ayşe Özyurt Pendiklilere ‘İdeal erkek kimdir?’ sorusunu yönelttiler.

İşte konu ile ilgili görüşler:

 Cihan Beyhan  (30) Yerel Kanalda Çalışıyor

Duygusal bir erkeğim. İdeal bir erkek bence, eşine sadık, şefkatli olmalı. Ailesini her zaman el üzerinde tutmalı. Delikanlılık kavramına gelince; çevreye karşı saygılı, hoşgörülü, merhametli oluyorsan delikanlısındır. Bizim milletimizde delikanlılık bıçak, silah göstermekle oluyor. Delikanlılık kavramının topluma bu şekilde lanse edilmesi bence yanlış.

Enver Hendikmen (50) Çalışmıyor

Bir erkek sorumluluk sahibi olmalı. Ailesine, eşine değer vermeli karşılıklı sevgi, saygı olmalı. Ben 32 yıllık evliyim. Bu süreç içerisinde bir kere olsun kavga etmedik, kavga nedir bilmem. İnsan hem kendini hem de karşısındakini bilmeli. Herkes hata yapabilir. Önemli olan o hatanın farkına varıp tekrarlamamak.

 Fatma Kanatu (65) Ev Hanımı

İdeal bir erkek cömert, evine bağlı, dürüst, çalışkan, paraya değer vermeyen bir erkek olmalı. Bunların yanı sıra çevresine saygılı, duyarlı, merhametli ve hayvansever biri olmalı.

 Nevin Yılmaz (65) Ev Hanımı

Öncelikle anlayışlı olmalı ideal bir erkek. Hanımına saygılı, sevgili ve her şeyiyle dürüst olmalı.  Gençlere tavsiyem anlayış içinde olmaları bazı şeylere kanaat etmeleri.  Kadın – erkek her iki tarafında saygılı bir şekilde beraberliklerini sürdürmeleri.

Nilüfer Taylangil (39) Lojistisyen

Bence ideal bir erkek kadın ruhundan anlamalı. Anlayışlı, hoşgörülü, dürüst ve cömert olmalı. Eşine ve çevresine uyumlu olmalı. Kafa dengi olmalı.

Dilek Altunöz (40) Gazeteci

Benim için ideal erkek, dürüst, güvenilir, uyumlu ve cömert olmalı. Burada cömert olmalı derken zenginliği kastetmiyorum. Gönlü cömert olmalı.

Mustafa Soner (19) Çalışıyor

Bence ideal erkek kimseye muhtaç olmamalıdır. Evde de sorumluluk sahibi olmaktır. Güzel sevmektir.

Kadir Alpyıldız (36) Müzisyen

İdeal erkek sevdiklerine sahip çıkıp, değer veren onların mutluluğu için çabalayan erkektir.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x