Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Okullar Zabıta Timi`yle Güvende

Pendik Belediyesi okul çevrelerinde öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla Okul Zabıta Timi oluşturdu. Zabıta Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 100 kişilik tim, seyyar satıcılardan araç trafiğine kadar öğrencilerin güvenliğini tehdit eden tehlikelere karşı tüm güvenlik önlemlerini alıyor. Zabıta ekipleri ayrıca ilçe bünyesinde bulunan okullarda denetimlerini drone ile yaptı.

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, bünyesinde oluşturduğu ‘Okul Zabıta’ timiyle, yeni eğitim-öğretim yılında okul çevrelerini sıkı denetim altına aldı. İlçedeki okulların etrafında deyim yerindeyse kuş uçurtmayan zabıtalar, öğrenci giriş çıkışlarında seyyar satıcılardan araç trafiğine kadar öğrencilerin güvenliğini tehdit eden tehlikelere karşı tüm güvenlik önlemlerini alıyor. İlçe genelinde 100 kişilik kolluk kuvvetiyle çalışmalara devam ediliyor.

Denetimler drone ile yapılıyor

Öğrencilerin sağlığı için okul çevresinde bulunan marketleri tarihi geçmiş ürün, kaçak sigara ve dal sigara satışı riskine karşı kontrol eden ekipler, okul kantinlerini de denetim altında tutuyor. Kantinlerde obeziteye karşı kızartma ve gazlı içeceklerin satışına, hijyen açısından önlüksüz ve bonesiz satışa geçit verilmiyor. Ayrıca zabıta ekipleri ilçe bünyesinde bulunan okullarda denetimlerini drone ile yapıyor. Gerekli zamanlarda kullandıkları drone ile trafikte olabilecek olumsuzları belirleyen zabıta ekipleri, aynı zamanda seyyar satıcıları da bu şekilde tespit ediyor.

Denetimlere zaman zaman zabıta müdürü de katılarak çalışmaları yerinde takip ediyor.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x