Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

OKULDAN SONRA DERSLERİ ROBOT

Pendik Belediyesi tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen  Robotik Kodlama Kursu’nda iki ay boyunca eğitim alan minikler, kendi inşa ettikleri robotları hareket ettirmenin keyfini yaşıyor

4 mahallede bulunan Aile Çocuk Eğitim Merkezi’nde (AÇEM)  ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine ücretsiz robotik kodlama eğitimi veriliyor. 10-14 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ilk kursta 108 öğrenci temel robotik kodlama öğrendi. 18 Mart’ta başlayan ve 10 Mayıs’ta sona erecek olan ikinci kursta ise halen 128 öğrenci eğitim alıyor.

Robotik kodlama eğitimi; Fevzi Çakmak, Kavakpınar, Ahmet Yesevi ve Dumlupınar Aile Çocuk Eğitim Merkezleri’ne haftada iki gün saat 16.00-17.30 saatleri arasında gerçekleşiyor. Okuldan sonra kursa gelen çocuklar, uzman eğitimcilerin anlattıklarını büyük bir dikkatle dinleyip robot inşa ediyor.

Geleceğin robotik mühendisleri

Robotik Kodlama Eğitimi’nde 844 parçadan oluşan ve içinde programlanabilir yapı taşı, motor, sensör ve yapı tuğlaları bulunan setler kullanılıyor. Öğrenciler kendilerine verilen tabletlerde görsel kod blokları oluşturup yine kendilerinin inşa ettiği robot tasarımların sonucunu kodlarla anında görebiliyor.

Akıl oyunlarıyla eğlenceli eğitim

Aile Çocuk Eğitim Merkezlerinde Robotik Kodlama Eğitimiyle eş zamanlı başlatılan Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi de öğrencilerden büyük ilgi gördü. Esenler, Kurtköy ve Velibaba’daki Aile Çocuk Eğitim Merkezleri’nde iki aylık dönemler halinde düzenlenen kurs, toplamda 200’e yakın ilkokul öğrencisine eğlenerek öğrenme fırsatı sundu. İkincisi halen devam eden Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi’nde mangala, tangram, penta blok, apartman sudoku, koridor ve dokuz taş gibi eğitim setleri kullanılıyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x