Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Öğrenciler ‘Adım Adım Geleceğe’ Hazırlanıyor

Gedik Üniversitesi ve Pendik Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi iş birliği ile  Kariyer Günleri 2022 Programı gerçekleştirildi.

‘Adım Adım Geleceğe’ adlı etkinliğe; 14 akademisyen ve 21 meslek uzmanı katıldı. 51 atölye çalışması yapıldı.

Programın açılışına;  Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Avni ER, Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Akkuş katıldılar.

Açılışta konuşma yapan Kaymakam Hülya Kaya, üniversite ve meslek seçiminin ne kadar önemli olduğunu; dolayısıyla böyle etkinliklerin öğrencilerin ufkunu açacağını belirtti.

Rektör Nihat Akkuş’un; kariyer seçimi ve ideallerini gerçekleştirmeleri konulu sunumu öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.

Okul Müdürü İhsan Aygül ise, bu denli kapsamlı bir etkinliği Pendik’te düzenleyen ilk lise olmalarının haklı gururunu yaşadığını, bu programın öğrenciler için çok yararlı olacağını ifade etti.

Proje ekibi adına Öğretmen Barış Kurt etkinlik aşamalarını şu şekilde anlattı: “Google form üzerinden öğrencilerimizin ilgi duyduğu alanları tespit ettik. Bu alanlarda eğitim verecek meslek uzmanlarını ve akademisyenleri bulduk. Bu aşamada Gedik Üniversitesi bütün akademisyen ihtiyacımızı karşıladı.

2 oturum olarak 51 atölye çalışması gerçekleştirdik. Etkinlik; Gedik Üniversitesi, THY, Pegasus, Pendik Devlet Hastanesi, Vakıfbank, Güllübağlar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin katkılarıyla; ‘tıp, bilgisayar mühendisliği, uçak mühendisliği, yazılım mühendisliği, hukuk, dijital oyun tasarımcılığı, psikoloji, güzel sanatlar, diş hekimliği, moleküler biyoloji-genetik, beslenme-diyabetik, endüstri mühendisliği, grafik tasarım, siyaset bilimi – uluslararası ilişkiler ve eczacılık’ atölyelerinden oluştu.

Atölyelerde öğrenciler sunumlardan sonra sorularına cevap aradılar. Akademisyen ve meslek uzmanlarıyla sohbet ettiler.”

Program; katılan tüm eğitmenlere plaket verilmesiyle ve Okul Müdürü İhsan Aygül’ün okul proje ekibi olmak üzere bütün öğretmen ve okul çalışanlarına teşekkürü ile sona erdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x