Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

NURETTİN BEŞİNCİ: NİYETİMİZ PENDİK’TE BAYRAĞI EN UÇ NOKTAYA TAŞIMAK

Nurettin Beşinci, Mart 2019 yerel seçimleri için partisinden Pendik belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatında bulundu.

2004 – 2012 yılları arasında Pendik belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunan Beşinci, AK Parti Pendik ilçe teşkilatının da kurucuları arasında yer alıyor.

Beşinci, müracaat dosyasını İlçe Başkanı Rüstem Kabil’e takdim etti.

Burada bir konuşma yapan Kabil, “Nurettin Bey’le uzun süre birlikte çalıştık. Kendisi son derece başarılı bir arkadaşımızdır. Çıktığı bu yolda başarılar diliyorum” dedi.

Beşinci ise adaylık başvurusu sonrası yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: Kıymetli basın mensupları ve değerli dava arkadaşlarım, bugün Ak Parti Pendik Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurumuzu gerçekleştirdik.

2002 yılında Pendik ilçe teşkilatı kurucular kurulu üyesi olarak başladığımız bu davaya hizmeti, bu vesile ile daha da ileriye taşımak istiyoruz.

Bu kutlu davada makamlar geçici, hizmetler kalıcıdır. Amaç bayrak yarışıdır. Niyetimiz Pendik’te bayrağı en uç noktaya taşımaktır.

2004 – 2012 yılları arasında Pendik Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. Çeşitli holdinglerde yöneticilik görevi yaptım ve halen yapıyorum. İş, siyaset, spor dünyası ve STK’larda 25 yılı aşkın yöneticilik tecrübemizi Pendikli hemşerilerimizin hizmetine sunmak istiyoruz.

Bu zamana kadar Pendik için geliştirdiğimiz kanaat ve projeleri, bundan sonra da işin başında olarak; yakından takip etmeyi, bu projeyi uygulamak istiyoruz.

Bundan dolayı Pendikli hemşerilerimin, kanaat önderlerinin, STK temsilcilerinin kanaatleri ve teveccühleri ile aday adaylığımızın başvurusunu gerçekleştirdik.

Rabbim utandırmasın, Allah Pendik için hayırlı olanı nasip etsin. Allah akıbetimizi hayretsin.

 

NURETTİN BEŞİNCİ KİMDİR

1967 yılında Trabzon Of’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Pendik’te tamamladı. ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1992 -1993 yıllarında Ankara Jandarma Genel Komutanlığı’nda mühendis subay olarak görev yaptı. İnşaat, çimento ve beton sektöründe faaliyet gösteren çok uluslu firmada 10 yıl yönetici olarak çalıştı.

 

2002 – Pendik Ak Parti İlçe kurucular kurulu üyesi.

2004 – 2009 Pendik Belediyesi Meclis Üyesi ve Meclis Başlan Vekili, İmar komisyonu başkanı

2009 – 2010 Pendik Spor Kulübü Başkanı

2012 – 2014 Muallim Köy Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü

2014 – Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

2016 – Kızılay Pendik Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi

2011 – Zümrüt Vakfı Erenköy Kur’an Kursu Mütevelli Heyeti Üyesi ve Genel Müdürü

İyi derecede İngilizce biliyor.

Evli ve iki çocuk babası

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x