Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Türk Kızılay’ına Gönül Verdi: Pendik Şube Başkanı Nurettin Beşinci

Nurettin Beşinci 2019 yılında Türk Kızılay’ının Pendik Şube Başkanı olmuştur.

Beşinci Türk Kızılay’ı hakkında şu ifadelere yer vermiştir ; “1868 yılında Hilal-i Ahmer adıyla kurulan Türk Kızılay’ının 150 yıldır; savaşlarda, mübadele  alanlarında, depremlerde, açlık ve yokluk gören topraklarda iyiliğin temsilcisidir. Bizler de adına yakışır bir şekilde hizmet edeceğiz.”

Bu içeriğimizde; Ben ‘Pendik’in Çocuğuyum’ diyen Nurettin Beşinci’nin hayatını, kariyerini  sizler için araştırdık. Hakkında yapılmış haberleri derledik.

1967 yılında Trabzon Of’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Pendik’te tamamladı. ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1992 -1993 yıllarında Ankara Jandarma Genel Komutanlığı’nda mühendis subay olarak görev yaptı. İnşaat, çimento ve beton sektöründe faaliyet gösteren çok uluslu firmada 10 yıl yönetici olarak çalıştı. İyi derecede İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.

2002 – Pendik Ak Parti İlçe kurucular kurulu üyesi.

2004 – 2009 Pendik Belediyesi Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili, İmar komisyonu başkanı

2009 – 2010 Pendikspor Kulübü Başkanı

2012 – 2014 Muallim Köy Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü

2014 – Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

2016 – Kızılay Pendik Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi

2011 – Zümrüt Vakfı Erenköy Kuran Kursu Mütevelli Heyeti Üyesi ve Genel Müdürü

Nurettin Beşinci; 2021 Ocak ayında Babası Hacı Ali Beşinci’yi kaybetmiştir. Cenazesi Pendik Tavşantepe aile mezarlığına defnedilmiştir.

BEŞİNCİ BAŞKANLIĞINDA KIZILAY EKİBİ BİRÇOK YARDIMDA BULUNDU

17 AĞUSTOS 2021 – Türk Kızılay aracılığı ile Sultanlar Holding Sel Bölgesine Yardım Gönderdi

1945 yılından bu yana hizmet veren Sultanlar Holding, Türk Kızılay Pendik Şubesi aracılığıyla sel felaketinden etkilenen bölgelere yardım kamyonu gönderdi. Yardım paketlerinin ulaşımını yine Pendikli bir firma olan Sembol Nakliyat üstlendi.

Batı Karadeniz’e afet sonrası il ve ilçe belediyelerinden, kamu kurum ve kuruluşlarından, sivil toplum kuruluşlarından yardımlar gönderildi. Pendikli firmalar da bu yardım seferberliğine katıldı.

Yardım kamyonunda hijyen paketleri ve bebek bakım malzemeleri de bulunuyor

Türk Kızılay Kastamonu Lojistik Merkezi’ne gönderilen yardım kamyonunda bebek maması, sıvı sabun, çöp poşeti, el jeli gibi hijyen malzemelerinin yanı sıra; ebeveynler ve bebekler için ihtiyaç malzemeleri de bulunuyor.

3 MAYIS 2021 – Kızılay’dan Tam Kapanmada Tam Yol Hizmet

Kızılay Pendik Şubesi Başkanı Nurettin Beşinci gençlerden oluşan ekibiyle mahalleleri dolaşarak mesai tanımaksızın ihtiyaç sahiplerine yardım etmiştir.

BAYRAMLARDA ÇOCUKLARI UNUTMADILAR

26.05.2020  – Türk Kızılay Pendik Şubesinden çocuklara “Şakrak”lı bayram hediyesi

Türk Kızılay Pendik Şubesi, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında bayramı evde geçiren çocuklara özel animasyon film hediyesi hazırladı.

Kızılay Pendik Şube Başkanı Nurettin Beşinci, bayram mesajıyla beraber yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Ramazan Bayramı günlerinde ilkleri yaşıyoruz. Ülkemizin her köşesinde bayram sevincini evlerimize sığdırdık.
Önceki bayramlar gibi büyüklerimizi ziyaret edemiyor, sarılıp kaynaşamıyor olabiliriz. Ama şunu biliyoruz ki, sevgimizi, birlik ve beraberliğimizi ne mesafeler azaltır ne de pandemi engel taşır. Yeter ki inanalım. Dertler paylaştıkça azalacak. Bizler hayallerimizde iyilik taşımaya devam edelim!

Bu bayram şeker tadında iyilik çizgi filmimizle bayramınızı kutluyoruz.
 Çizgi kahramanı Şakrak’ın iyilik hayalleriyle Kızılay’ın yardımlarını buluşturduk.”

RAMAZANDA YÜZLERCE VATANDAŞA İFTAR VERDİLER

09 Mayıs 2019  –  Kızılay Pendik’ten İki iftar çadırı

Pendik Kızılay Şube Başkanlığı Kurtköy ve Esenler’de hazırladığı iftar çadırı ile yüzlerce vatandaşı iftarda ağırladı.

GIDA YARDIM PAKETLERİ DAĞITTILAR

2 HAZİRAN 2019TÜRK KIZILAY’I PENDİK ŞUBESİ BİNLERCE YARDIM KOLİSİ DAĞITTI

Türk Kızılay’ı Pendik Şube Başkanlığı tarafından yardıma muhtaç ailelere binlerce gıda yardım paketleri dağıtıldı.

Başkan Nurettin Beşinci; “Pendik’te ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarımız devam ediyor. Yardım dağıttığımız ailelerin daha önce tespitini yapmıştık. Bu vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret edip sorunlarını sıkıntılarını dinliyoruz” dedi.

ZİYARETLER YAPTILAR

9 OCAK 2020 – GENÇ KIZILAYCILAR GAZETEMİZE GELDİ

Türk Kızılayı Pendik Şubesi, Genç Kızılay Yönetim Kurulu üyeleri Büşra Bilen, Beyza Gürdağ, Senanur Çabuk 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile gazetemize bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler.

Genç Kızılaycılar; “Başkanımız Nurettin Beşinci’nin teşvikleriyle yoğun bir çalışma temposunun içerisinde bulunmuş durumdayız. İlçemizde özellikle sosyal etkinliklerle farkındalık oluşturmak ve topluma faydalı işler yaparak gençlere örnek olmak istiyoruz” şeklinde konuştular.

17.06.2020 – KIZILAY PENDİK ŞUBE BAŞKANI NURETTİN BEŞİNCİ’DEN MÜFTÜMÜZE ZİYARET

Türk Kızılay’ı Pendik Şube Başkanı Nurettin BEŞİNCİ, Pendik İlçe Müftümüzü makamında ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ederek, görevinde başarılar diledi.

18 Eylül 2020KIZILAY PENDİK ŞUBE ZİYARETİ

Türk Kızılay İstanbul Büyükşehir Şube Başkanı Sn.Kadem Ekşi ve Yönetim Kurulu Üyesi Sn.Kadir Gurbetci Türk Kızılay Pendik Şube Başkanı Sn.Nurettin Beşinci ile 2030 stratejik planında yer alan ‘Yaşanabilir Çevre’  konularının konuşulduğu görüşme gerçekleştirdiler.

Ağustos 2020 – Kızılay Pendik’ten Kaymakam Dr. Hülya Kaya’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Kızılay Pendik Şube Başkanı Nurettin Beşinci ve yönetimi, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Pendik’e atanan ve göreve başlayan Kaymakam Dr. Hülya Kaya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

AK PARTİ PENDİK BELEDİYE BAŞKANLIĞINA  ADAY ADAYI DA OLDU

12 KASIM 2018 NURETTİN BEŞİNCİ: NİYETİMİZ PENDİK’TE BAYRAĞI EN UÇ NOKTAYA TAŞIMAK

Nurettin Beşinci, Mart 2019 yerel seçimleri için partisinden Pendik belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatında bulunmuştu.

2004 – 2012 yılları arasında Pendik belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunan Beşinci, AK Parti Pendik ilçe teşkilatının da kurucuları arasında yer alıyor.

Nurettin Beşinci; “2002 yılında Pendik ilçe teşkilatı kurucular kurulu üyesi olarak başladığımız bu davaya hizmeti, bu vesile ile daha da ileriye taşımak istiyoruz. Bu kutlu davada makamlar geçici, hizmetler kalıcıdır. Amaç bayrak yarışıdır. Niyetimiz Pendik’te bayrağı en uç noktaya taşımaktır.

2004 – 2012 yılları arasında Pendik Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. Çeşitli holdinglerde yöneticilik görevi yaptım ve halen yapıyorum. İş, siyaset, spor dünyası ve STK’larda 25 yılı aşkın yöneticilik tecrübemizi Pendikli hemşerilerimizin hizmetine sunmak istiyoruz.

Bu zamana kadar Pendik için geliştirdiğimiz kanaat ve projeleri, bundan sonra da işin başında olarak; yakından takip etmeyi, bu projeyi uygulamak istiyoruz” ifadelerine yer vermişti.

Pendikli TV –  İmtiyaz Sahibi Samet Övüç’ün Nurettin Beşinci ile yapmış olduğu röportajı izlemek için tıklayın.

Kaynak: gercekbakis.com, bölgegündem.com, duyurugazetesi.com, Pendikli TV,  istanbul.diyanet.gov.tr, istanbul.kizilay.org.tr,  www.sabah.com.tr

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
İRFAN
1 gün önce

Pendiğimize değer katan şahsiyetlerdendir. Her kesin sevdiği pozitif bir arkadaşımızdır.

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x