Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

NUMAN KURTULMUŞ: BU MİLLET CEVABINI 31 MART’TA VERECEKTİR

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Fatih Mahallesi’nde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.  Başkan Vekili Kurtulmuş; “ HDP temsilcileri, ‘İstanbul, Ankara, İzmir, Adana’da aday çıkarmıyoruz’ diyorlar. Peki kimi destekliyorlar? CHP’yi destekleyecekler. Bu ittifak artık açık bir seçim ittifakıdır. Bu millet bu zihniyete cevabını 31 Mart’ta verecektir” dedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, yerel seçim çalışmaları kapsamında Pendik’e geldi. İlk olarak AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Vekili Kurtulmuş, partililerle bir araya geldi. Başkan Vekili Kurtulmuş daha sonra Fatih mahallesinde düzenlenen mitinge katıldı. Mitingde Kurtulmuş’un yanı sıra AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kabil, MHP İlçe Başkanı Yüksel Cebe, AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

“Fevkalade önemli bir seçime giriyoruz”

31 Mart Yerel seçimlerinin yerel seçim ötesinde bazı özelliklerinin olduğunun altını çizen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş; “Her şeyden önce 24 Haziran 2018’de Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi’nin ilk genel seçimini yaparak Recep Tayyip Erdoğan’ı yeni sistemin devlet başkanı olarak seçtiniz. Şimdi bu seçimlerde Türkiye’nin istikametini göstermesi bakımından fevkalade önemli bir seçime giriyoruz. İnşallah Türkiye 24 Haziran’da gösterdiği tutumu bu seçimlerde de ortaya koyacaktır” dedi.

Cumhur ittifakı gönülden kurulan bir ittifaktır

Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş millete hizmet yolunda ne yaptıklarını anlatırken diğerlerinin ne olduğunu değil neye karşı olduklarını anlattıklarını söyleyerek; “Geçen Haziran seçimlerinde gördünüz. Hiçbir araya gelmeyecek olan partiler bir araya gelerek bir istikamet çizdiler. Tayyip Erdoğan gitsin de kim gelirse gelsin dediler. Onlar neye karşı olduklarında birleşiyorlar. Biz ise masa başında bir ittifak yapmıyoruz. Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi ‘Allahu Ekber’ sesleri arasında, Sela sesleri arasında milletin ‘Ya Allah Bismillah’ diyerek yan yana, omuz omuza gelerek gönülden kurduğu bir ittifaktır. Bu ittifak 24 Haziran’da sonuç almıştır. İnşallah şimdi de sonuç alacaktır. İnşallah 31 Mart’ta açık ara birinci gelerek Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Pendik’te de Ahmet Cin kardeşimizi belediye başkanı seçerek; İstanbul’da Binali Yıldırım Bey’i belediye başkanı seçerek yolumuza devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.

“Beka meselesi dediğimizde bazıları bundan rahatsızlık duyuyorlar”

Türkiye’nin büyük badirelerden geçtiğini söyleyen Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş; “Bu seçim sadece bir seçim değil, aynı zamanda bir beka meselesidir, dediğimizde bazıları bundan rahatsızlık duyuyorlar. ‘Ne beka meselesi, belediye başkanı seçeceğiz’ diyorlar. Eğer Türkiye’de terörü, antidemokratik yolları bir şekilde destekleyen, onların yanında duran siyasetçiler olmasaydı biz de beka meselesinden bahsetmezdik. HDP, PKK bir terör örgütüdür, halkımıza hayatı zindan etmektedir. Bizim PKK’yla hiçbir işimiz yok, lanetliyoruz desin. CHP’liler kendi içlerine dönerek ‘Zulüm 1453’te başladı’ diyenlerden hesap sorsunlar, eğer beka meselesi dersek gelip konuşsunlar. 15 Temmuz’a örtülü darbe demeyi bıraksınlar. FETÖ hain bir terör örgütüdür. 15 Temmuz’da bir iç savaş çıkartmak için hareket etmiştir desinler biz de beka meselesinden bahsetmeyiz.”dedi.

HDP, CHP’yi destekliyor

Kurtulmuş konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Şimdi CHP ve İYİ Parti işbirliği yapıyoruz diyorlar. HDP temsilcileri ‘İstanbul, Ankara, İzmir, Adana’da ve birçok yerde aday çıkarmıyoruz’ diyorlar. Peki kimi destekliyorlar? CHP’yi destekleyecekler. Örtülü değildir, bu ittifak artık açık bir seçim ittifakıdır. İttifakın amacı ne? Cumhur İttifakı düşsün de ne olursa olsun. Bu millet bu zihniyete cevabını 31 Mart’ta verecektir”

“Hizmet kervanını yeni bir kadroyla sürdürmek istiyoruz”

Üç dönem Pendik Belediye Başkanlığı yapan ve şu an AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili görevlerini yürüten Erol Kaya “Ahmet kardeşimizle çeyrek asırdır birlikte bu ilçenin sokaklarını harmanladığımız kardeşimizdir. O önce Allah’a sonra size emanet” dedi. AK Parti Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin ise, 1994’ten beri Pendik’te bir hizmet aşkıyla çalışmaların devam ettiğini ve 31 Mart akşamı bu hizmet kervanını yeni bir kadroyla sürdürmek istediklerini dile getirdi.

“31 Mart’ta yeni bir zafere sizlerle beraber imza atacağız”

Fatih mahallesinde böyle güzel bir heyecanla bir arada olmanın mutluluğunu belirten AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil; “16 yıl önce yakmış olduğunuz o meşale bugün büyüyerek devam ediyor. Sizin verdiğiniz güçle bütün dünya mazlumları sizin heyecanınızı bekliyor. İnşallah 31 Mart’ta yeni bir zafere sizlerle beraber imza atacağız” şeklinde konuştu. MHP İlçe Başkanı Yüksel Cebe ise; “15 Temmuz darbe girişiminden sonra Cumhur İttifakımızın ilk adımları atıldı. O günden bugüne kadar süren ittifakımızın ortak adayı Ahmet Cin Bey’dir. İstanbul’da ise Binali Yıldırım Bey’dir. 31 Mart’ta hep birlikte bu işi başaracağız. Zafer her zaman inananlarındır” dedi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x