Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

NİKAH TÖRENLERİNE KISITLAMA

Pendik Belediyesi, İçişleri Bakanlığı Genelgesi gereğince nikah merasimlerinin davetsiz, törensiz ve yalnızca iki şahitle gerçekleştirileceğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine KORANAVİRÜS konulu ek bir genelge gönderdi. Genelgede umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı değerlendirildi. Buna göre tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan / düğün salonu, çalgılı müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, oyun salonları, kafeterya, çay bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.) her türlü kapalı çocuk oyun alanları (avm ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzları, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici süreliğine 16/03/2020 Pazartesi saat 24.00 itibarıyla durduruldu.

Bu genelge gereğince Pendik Belediyesi nikah merasimlerinin davetsiz, törensiz ve yalnızca iki şahitle gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x