Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Narkotik Tır Pendik’te

Pendik Sahil Meydan alanında İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ve Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Toplum Destekli Büro Amirliği, bağımlılıkla mücadele kapmasında “Narkotik Tır”da halka ve öğrencilere uyuşturucu ile ilgili önemli bilgiler sunuldu.

Narkotik Şube Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında, gençlerin mutlu, üretken, yaratıcı bireyler olarak var olabilmeleri için bilişsel, fiziksel, psikolojik, sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, madde kullanımını ve bağımlılıklarla ilgili doğru zannedilen yanlışlara dikkat çekildi.

Narkotik Eğitim Tırının içerisinde oluşturulan eğitim modülleri, madde bağımlılığını farklı boyutlarıyla (görsel,işitsel ve dokunsal) işlenerek halkın madde kullanımı ve zararları konusunda daha duyarlı ve bilgi sahibi olacağı şekilde bilgilendirmeler yapıldı.

Pendik’te çok sayıda vatandaşlar ve Pendik Anadolu Lisesi ziyarette bulunarak narkotik Polislerden bilgi aldılar. Uyuşturucunun ne kadar çok insan üzerinde zarar verdiğini bir kez daha öğrendiler.

Uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleşen organizasyona; Pendik Kaymakamı Dr.Hülya Kaya, Pendik Emniyet Müdürü Murat Milletsever, Pendik Jandarma Komutanı Binbaşı Cengiz Önder, Yeşilay Pendik Şube Başkanı Mehmet Topal ve Yeşilay İstanbul Anadolu Yakası Bölge Koordinatörü Tülin Sayın yer aldı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x