Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

MURAT KAYA: ÖNCE İSTİŞARE SONRA UYGULAMA

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Murat Kaya gazetemize bir nezaket ziyaretinde bulundu Bu ziyaretinde Yazı İşleri Müdürümüz Metin Yazıcı ile gündeme dair bir değerlendirme yaptı.

Kaya; “Önümüzde her açıdan değer taşıyan yerel seçimler var. Seçim öncesi süreçte siyasi partiler kendilerini temsil edecek en uygun adayın arayışı içinde.

Bu bakımdan bir çok aday adayının kendisine güvenerek bir adım öne çıkmasını da takdirle karşılamak lazım.

Belediyecilik hizmet üretme sanatıdır ve mevcut bütçe en verimli şekilde kullanılmalıdır. Bu nedenle de, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak, marka değerini yükseltecek, aynı zamanda vatandaşı mutlu edecek projeler üretebilmek için; her anlamda ve her alanda istişareye, nihayetinde de ortak aklın sesine kulak vermek şart.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu anlamda herkese örnek bir şahsiyet. İstişareye önem verdiği, ortak aklın ürünü projeleri hayata geçirmekteki ustalığından dolayı; yakın geçmişte türlü sıkıntılarla, yoklukla, yoksullukla boğuşan, kredi alabilmek için İMF’ye taviz vermek zorunda kalan Türkiye; bugün içte yaşam kalitesi yükselmiş, dışta dünyanın saygın, sözü geçen güçlü ülkelerinden biri haline gelmiş bulunmaktadır.

Ben de kişisel olarak kendisini örnek almaktayım. Belediye başkan adaylığı noktasında benimle birlikte bir çok değerli arkadaşım mevcut.

Allah nasip eder de bu görev şahsıma layık görülürse; yine hep birlikte hareket edecek, her işimde geniş yelpazede istişarelerde bulunarak, hizmetlerimi ortak aklın işaret ettiği yönde gerçekleştireceğim. Hakkımızda  hayırlısı olsun” sözlerine yer verdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x