Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Muhammed Ruzubay ‘Elbaşı Gazetecilik Ödül’ünde Birinci oldu 

Bir dönem Pendik Gazetesinde haber müdürü olarak görev yapan Muhammed Ruzubay, Kazakistan’ın her yıl verilmekte olan; prestijli medya ödülü ‘Elbaşı Ulusal Gazetecilik Ödülleri’nde, uluslararası ‘Yabancı Dilde Kazakistan’ı ve Nursultan Nazarbayev’i En İyi Tanıtan Yayın’ kategorisinde birinci oldu.

Nursultan Nazarbayev’e ithaf edilen ve onun adına verilen bu ödül, Kazakistan’ın önde gelen; siyasetçi, akademisyen ve gazeteci – yazarlarından oluşan özel bir jüri tarafından belirleniyor.

Ödüller, Başkent Astana’da düzenlenen bir törenle sahiplerine dağıtıldı. Gazeteci Muhammed Ruzubay,  zoom üzerinden online olarak ödül törenine katıldı.

Törende konuşan Muhammed Ruzubay şu sözlere yer verdi;” Birincilik payesine layık görülen tek Türk Gazeteci  olarak  kendi alanımızda bir ilke imza attık ve tarihe geçtik.  Bu sene, değişik ülkelerden 200’den fazla gazeteci arasından birincilik ödülüne biz layık görülmüşüz. Benim için manevi değeri paha biçilemez bu ödülü;  başta annem, babam olmak üzere, aileme, eşime, çocuklarıma, çokça duasını aldığım aksakallarıma ve mesleği öğrendiğim üstatlarıma adıyorum.”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x