Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

MÜBADELENİN 97.YILI ANILDI

YANYALILAR Kültür ve Yardımlaşma Derneği, mübadelenin 97.yılını Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser programı ile andı. Aslı Özbilen’in sunumuyla, Şef Soner Özbilen yönetimindeki Rumeli’den Anadolu’ya Türk Halk Müziği Korosu dinleyicilerin kulaklarının pasını sildi.
Gecede mikrofona gelen Yanyalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği ikinci Başkanı Enver Tuksal, Yanyalılar, mübadele ve derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.

Konserde Balkan ve Rumeli türkülerinden oluşan bir repertuar koro ve solistler tarafından seslendirildi. Gecenin misafir sanatçısı Arif Şentürk güzel yorumu ile dinleyicileri mest etti.
Gecenin sonunda Yanyalılar Derneği Başkanı Asım Renda misafir sanatçı Arif Şentürk ve Koronun Şefi Soner Özbilen’e çiçek takdim ederek teşekkür etti. Gece toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.Mübadelenin 97.yılı ile ilgili ikinci etkinlik ‘MUBADELENİN NEDENLERİ VE SONUÇLARI’ konulu konferans oldu.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Enver Tuksal’ın yönettiği konferansta konuşmacı, mübadil torunu Yanyalı damadı Bursa Uludağ Üni. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış ÖZDAL oldu.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x