Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

MMMBD Pendik Şubesi’nden Kan Bağışına Destek

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Pendik şube yönetimi, İSMMMO İlçe Temsilciliği, Türk Kızılayı  işbirliği ile Kuşlu Park’ta kan bağışı kampanyası başlattı. Vatandaşlar bugün saat 20:00’a kadar kan bağışı yapabilecek.

Kan bağışı konusunda farkındalığı artırmak, düzenli kan bağışına dikkat çekmek ve Kızılay’ın kan ihtiyacına destek olmak amacıyla; MMMBD Pendik Şube Başkanı Bahri Köseoğlu, İSMMMO İlçe Temsilcisi Cengiz Hekim, Genel Başkan Yardımcısı Selvi Yeşilyurt, Sorumlu Gülay Bacık, Mali Müşavir Tuğba Yılmaz’ın da öncülüğünde kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Birçok vatandaş kan bağışında bulundu.

Etkinlikte konuşan MMMBD Pendik Şube Başkanı Bahri Köseoğlu; “Biz muhasebeciler olarak topluma destek vermek için birçok çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan biri de kan bağışı etkinliği oldu. Bugün saat 20:00’a kadar Kuşlu Parkı’nda standımız yer alacak. Kampanyayı organize eden Gülay Bacık’a, yönetim kuruluna, ilçe temsilciliğine ve kanlarını seve seve veren duyarlı vatandaşlara teşekkür  ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“HEMEN HAREKETE GEÇTİK”

Kan ihtiyacının gün geçtikçe artarak devam ettiğine dikkat çeken İSMMMO İlçe Temsilcisi Cengiz Hekim; “Kızılay’daki kan stoklarının eksilmeye başladığını öğrenince, Kızılay ile hemen iletişime geçtik. Farkındalık oluşturmak için kan bağışı kampanyası başlattık. 1 kişinin bağışladığı kan, 3 kişinin hayatını kurtarabiliyor. Herkesin desteğini bekliyoruz” dedi.

“DESTEK KAMPANYALARI KAN BAĞIŞINA ÇOK ETKİLİ”

Destek kampanyalarının önemine değinen Kızılay çalışanı; “Türk Kızılay’ı Pendik Şubesi’nin aylık kan bağışları bin kişinin altında.  Ama derneklerin, kurum ve kuruluşların farkındalık oluşturma adına başlattığı kampanyalar kan bağışı sayısını artıyor. Aynı zamanda kampanya duyurularının  dijital ortamlarda paylaşılması daha fazla kişiye ulaşılmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x