Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Millet Bahçesi’nde 15 Temmuz nöbetinde buluştular

15 Temmuz darbe girişiminin durduruluşunun 5. yıldönümünde Pendik Millet Bahçesi’nde demokrasi nöbeti tutuldu.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanları dualarla andığı etkinliğe Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Kaymakam Dr. Hülya Kaya, siyasi parti temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katılım gösterdi.

Etkinlikler ilk olarak Kaynarca’da yürüyüş ile başladı. Yürüyüş ile birlikte vatandaşlar Pendik Millet Bahçes’inde bir araya geldi. Saygı duruşunun ardından Kur’an, ilahiler ve dualar okundu. Mehteran takımı da performans sergiledi. Vatandaşlara burada ücretsiz şerbet de dağıtıldı.

Başkan Ahmet Cin, “Bugün aslında bizim bir şey söylememize gerek yok. Arkaya baktığınız zaman vatandaşımızın, milletimizin ne söylemek istediği gayet net ve açık. 5 yıl önce FETÖ’ye verilen cevabın aynı hınçla devam ettiğini görüyoruz. İnşallah bu inanç ilelebet sonuna kadar devam edecek. Gerçekten 15 Temmuz’da ihanet edenlerle, devlete, bayrağa sahip çıkanları ayırt etmiş olduk. Bununla ilgili mücadelemiz direnişimiz, nöbetimiz devam edecek. Buraya gelen vatandaşımıza biz hiçbir duyuru yapmadık. Vatandaşımız kendi bilinciyle kendi duyumlarıyla burayı doldurdular. Ben onlara teşekkürlerimi sunuyorum. Buraya gelmeleri hain FETÖ’ye nasıl karşı duruş gösterdiklerinin ispatıdır. Bu millet ilelebet olacaktır. İlelebet kıyamete kadar bu millet ayakta duracaktır. Bu milleti kimse yıkamayacaktır, yenemeyecektir” sözlerine yer verdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x