Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

MEVCUT BELEDİYE BİNASI NE OLSUN?

Pendik şehir merkezinde 1980 öncesi inşa edilen belediye binası 15 Aralık tarihi itibari ile tahliye edilmeye başlanarak Marmara Hastanesi yakınındaki Tenzile Erdoğan Öğrenci Yurdu’nun bulunduğu binaya taşınacak.

Mülkü belediyeye ait belediye binası daha sonra yıkılacak.

Gelişmelerle birlikte ‘Bu alana ne yapılacak?’ sorusu gündeme gelmiş bulunuyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Ahmet Cin “Şu an içinde bulunduğumuz hizmet binası 1999 Ağustos ve bir süre önce yaşadığımız 5.8’lik depremlerde hasar görmüş vaziyette. Yani riskli bir bina durumunda. O yüzden geçici olarak, amaca yönelik olarak yeniden revize ettiğimiz Tenzile Erdoğan Öğrenci Yurdu’na taşınacağız.

Yıkılacak binanın yerine de ilçeye canlılık katacak bir proje planlıyoruz. Birkaç alternatif geliştirmiş bulunuyoruz. Fakat bu konuda farklı önerilere de açığız. Vatandaşlarımızdan cazip bir öneri gelirse değerlendiririz. Fikirlerinizi bekliyoruz” dedi.

Yaklaşık 3 yıl Tenzile Erdoğan Yurdu’nda hizmet verecek olan belediye daha sonra tren yolunun karşısındaki Hilmi Abbas Camii’nin yanındaki alana inşa edilecek yeni belediye hizmet binasına taşınacak. Bu bakımdan söz konusu alandaki kamulaştırma faaliyetleri de tamamlanacak. Yeni belediye hizmet binası çok daha geniş bir alanda modern bir mimari anlayışla tesis edilecek.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x