Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Metin Tavukçu’dan ‘Simetrik Can Alıcı Diriliş’

Sarmal Kitabevi’nden çıkan “Simetrik Can Alıcı Diriliş” adlı şiir kitabı kısa sürede ‘çok satanlar’ arasında ilk sıraya yerleşti

PENDiK Belediyesi Basın Yayın Koordinatörü Mehmet Metin Tavukçu’nun, ikinci şiir kitabı çıktı.
Tavukçu, “Ayşe gül!” (1998) adlı eserinin ardından yayınlanan “Simetrik Can Alıcı Diriliş” kitabında; ‘ustalık’ dönemine giriş yapmış bulunuyor.

Ritim ve ahengi etkili bir biçimde kullandığı gözlenen, şiirlerini serbest ölçü ve hece ölçüsüyle kaleme alan Tavukçu’nun; mısralarına yüklediği çoklu anlamlar dikkat çekiyor.
Şairin bazı şiirlerinde, okuyucuyu denizlerin vazgeçilmezi ‘martı’ ile empati kurmaya ve özdeşleştirmeye çalışmış olması da, eserine özel bir nitelik kazandırıyor.
Kitaba adını veren “Simetrik Can Alıcı Diriliş” şiirinde, Ademoğlu’nun yaşam serüvenini irdeleyen ve anlamlandırmaya çalışan Mehmet Metin; edebiyata ve şiire ilgi duyan her kesimden okuyucunun, bu kitapta kendi yaşamlarından benzerlikler bulacaklarını umduğunu ifade ediyor.

Bu kitabı mutlaka okuyun! İnanç, aşk, fedakarlık, vefa, hasret, vuslat, çile, mutluluk, ölüm gibi birçok kavramın; şiirin o büyülü ve can alıcı atmosferinde ruhunuza şırınga edildiğini hissedeceksiniz…
Şairin kitaplarına www.kitapyurdu.com sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x