Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Merhum Komutan Mehmet Şükrü Tandoğan Anısına Pendik’ten Ordu’ya Bisiklet Turu

Türkiye Muharip Gaziler Derneği, vefat eden Genel Başkan P.Kd.Üstğm. Mehmet Şükrü Tandoğan’ın anısına anma töreni ve Pendik’ten Ordu’ya bisiklet turu düzenlendi.

Pendik Sahil Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Öğütçü, Pendik Şube Başkanı Sefa Altunparlar, Pendik Muharip Gaziler Derneği Üyeleri ve birçok isim katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Pendik Şube Başkanı Sefa Altunparlar: “Genel Başkanım, bölüğünüzün başında kahramanca savaşan bir komutandınız. Çalıştığınız kurumu kollayan ,gözeten idealist bir yöneticiydiniz. Gaziler, gazi eşleri ve gazi çocuklarının sorunlarını ön planda tutarak çözmek için çaba sarf ettiniz. Herkese hoşgörü, saygı ve sevgiyle yaklaştınız. Siz bir arkadaş, bir dost ve iyi bir yöneticiydiniz. Beklenmedik bir zamanda sizi kaybettik bizleri ve tüm sizi sevenleri çok üzgün bıraktınız. Dürüst, namuslu , fedakar çalışkan komutanım mekanın cennet olsun; saygıdeğer eşi Sema Tandoğan’a çocuklarına. Yakınlarına gaziler topluluğumuza sabır ve metanet diliyorum.” dedi.

Tören sonrası, T.C. Muharip Gaziler Derneği Bisiklet Takımı Üyeleri, M. Şükrü Tandoğan’ın mezarının bulunduğu memleketi Ordu’ya doğru hareket ettiler. Güzergah 7 gün sürecek ve Ordu Perşembe ilçesi Çandır Köyü’nde mezarı başında yapılacak tören ile sona erecek.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x