Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

MEHMET SALİH USTA’DAN KADINLARA MESAJ VAR

Dünyanın eşitlikle, uyum ve barış içinde, cinsiyetler arasında ayrım gözetmeksizin çok daha olumlu bir gelişim göstereceğine inanıyorum. Herkesin eşit şartlarda, yetenekleri, hayattaki hedefleri doğrultusunda geleceğe umutla bakma hakkı olmalı. Ben ‘ayrımlardan doğan ayrıcalık’ların, insanları yine kutuplaşmalara çektiği düşüncesiyle eşitlikten doğan birlikteliklerden söz ettim daima.

Dolayısıyla 8 Mart gibi önemli bir günde, kadınlarımızın dünyaya kattığı değeri ve hiçbir gerekçe ile ayrımcılığa maruz kalmadan yaşamalarının insani bir hak olduğunu bir kez daha vurguluyorum.
Kadınların geri planda kalması, vasıflarından arındırılması demek, hiçbir zaman ilerleyememek demek. Onların desteği ve emekleri olmadan elde edilecek her başarı, her zafer yarım kalır.
Dünyanın en değerli vasıflarına sahip olan, aklıyla, direnciyle, dayanıklılığı ile kadınlar bizim yolumuzda en büyük dayanağımız ve yol arkadaşımız olacaktır. Onlarla daima fikirsel ve zihinsel iş birliğimiz sayesinde hayal ettiğimiz o güzel geleceği sağlayacak yönetime kavuşacağız. Pendik, bir arada ve uyum içinde yaşayan insanlarla, geleceği güçlendiren, umutlu ve mutlu bir ilçe olacak.
Kadınlar, bizim mücadelemizin temelinde, idealinde daima ön sıradadır. Onların fikirlerinin daha yapıcı ve çözümcü olduğuna inanıyorum. Bu yüzden ne gerekçeyle olursa olsun, geride bırakılan değil, yolumuza ışık tutan yine kadınlar olacak.
Kadınların yetenekleri değerlendirilecek. Kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri, geliştirebilecekleri alanlar oluşturulacak. Bu, kültür ve eğitim alanında olduğu gibi, geleneklerimizden gelen el becerileriyle de yeni değerler oluşturacakları istihdam merkezleri olarak Pendik’ in gurur duyacağı bir örnek teşkil edecek. Yetenekler, fikirler sönmeyecek. Her biri bizim biraz daha güçlü, biraz daha başarılı olmamız için anlam kazanacak.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir kez daha yineliyorum ki, kadınlar bizlerin yol açanı, ışık tutanı olacak. Onlarsız bir yönetim mümkün değil. Onlarsız bir yaşam formu ancak gerilemek demektir. Bu nedenle bizler itici gücümüzü tarihin her döneminde parlayan kadınların dayanıklılığından, sabrından ve zekasından alıyoruz. Bu vesileyle bir kez daha, böyle bir günde başta beni dünyaya getiren annem ve yol arkadaşım olan değerli eşim, gurur duyduğum evladım, bana umut olan torunlarım olmak üzere tüm kadınların kadınlar gününü içtenlikle kutluyor ve iyi ki varsınız diyorum. Sizinle daha güçlüyüz. Sizinle daha güçlü bir Pendik’i birlikte kuracağız.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x