Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Mehmet Salih Usta Kimdir?

 

1962  Rize Çayeli doğumlu Mehmet Salih Usta, Eyüpoğlu ailesinden gelmektedir. Evli ve 4  çocuk babasıdır, 1969’dan beri de Pendik’te ikamet etmektedir.

1992 yılında Tezel Eğitim Kurumları bünyesinde kurmuş olduğu dershanelerinde üniversite hazırlık kursları ile gençlerimizi geleceğe hazırlama görevini kendine  ödev olarak seçmiştir. Pendik ilçesinde faaliyet gösteren 2 özel okulu vardır. Kurumlarında yaklaşık her yıl 3500 öğrenci eğitim almaktadır. Şirketleri ve şahsı adına yılda 200 öğrenciye burs vermektedir, ayrıca Orhanlı bölgesinde dört katlı yurt yaptırmıştır. Eğitim sektöründe faaliyet göstermesi sebebi ile ilçede bulunan okulların eğitim seviyelerini yüksekte tutmak için çalışmalar yapmıştır.

İki dönem Pendik Belediye başkanlığına aday olan Mehmet Salih Usta ,12 haziran seçimlerinde  İstanbul 1. bölge CHP’den  aday aday olduğunu açıkladı. Usta, yaptığı açıklamada, iki dönem partimin ve halkın destekleri ile Pendik Belediye Başkan adayı oldum, her iki seçimdede partimin oylarını bir önceki seçimlere oranla ikiye katlayarak partimi temsil ettim ,yine sizlerin desteği ile 1. bölge millet vekili aday adayı oldum diyerek, adaylığını açıkladı.

Genç yaşında siyasetle tanışan Mehmet Salih Usta, Pendik’te siyasi yelpazenin hem sağında hem solunda siyaset yapma imkânı buldu. 26 yaşında Pendik Meclis Üyesi oldu. İki dönem belediye başkan adayı gösterildi. 3000 konut inşa ettiği Kaynarca için dershane olmaz dediler, açtı. Kurs olmaz dediler açtı ve Kaynarca’nın gelişmesinde önemli katkısı oldu. İşadamlığı, saygınlığı, kurduğu üst düzey ilişkilerinden dolayı tercih edilen isimlerden biri olan Mehmet Salih Usta DSP’den gelen Pendik Belediye Başkanlığı teklifini kabul ederek ilk belediye başkan adaylığı tecrübesini yaşadı.

Siyaset sonrası eğitim faaliyetlerini devam ettiren Mehmet Salih Usta, dershanecilikte markalaşmış Sınav Dershaneleriyle anlaşarak Pendik ve Kaynarca şubelerini açtı. Halen eğitim ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren Usta, 4 çocuk babası 2 de torun dedesidir.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x